circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Програму «Доступні ліки» поширять на віддалені запорізькі села

06.03.2018, 14:40

text
Поділитися:

Кабінет Міністрів України вчасно і в повному обсязі відшкодовує кошти, необхідні для реалізації програми «Доступні ліки». На цьому у ході селекторної наради з керівниками областей наголосив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. У запорізькій студії ПАТ «Укртелеком» у нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Ми в повному обсязі відшкодовуємо ті кошти, які необхідні для розрахунків з аптечними закладами для ефективної реалізації програми «Доступні ліки». Жодних затримок по розрахунках з аптеками у нас немає і не буде. Всі необхідні суми, а це біля 1 млрд. грн., на виконання цієї програми у Державному бюджеті Урядом забезпечені, – наголосив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що згідно з постановами Кабінету Міністрів України відшкодування коштів аптекам відбувається двічі протягом місяця.

Павло Розенко доручив МОЗ та представникам місцевої влади посилити моніторинг виконання програми, інформування громадян про можливості програми «Доступні ліки» та продовжити роботу щодо залучення до реалізації програми нових аптек.

Органам місцевої влади також доручено розробити механізми розповсюдження урядової програми «Доступні ліки» до найвіддаленіших населених пунктів України.

– Дуже важливо довести програму «Доступні ліки» до кожного села, до кожного найвіддаленішого населеного пункту, до кожного нашого громадянина. Там, де відсутні аптечні заклади, необхідно активніше залучати до цієї роботи фельдшерів, ФАПи можуть укладати угоди з аптеками, які беруть участь у програмі, отримувати ліки у них та реалізовувати у своїх селах. Також місцеві органи влади повинні продумати і запропонувати механізми мотивації фельдшерів для залучення їх до цієї роботи. Громадяни, котрі мешкають у сільській місцевості, повинні мати абсолютно такий самий доступ до доступних ліків, як і міське населення, – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

У 2017 році для реалізації Урядової програми «Доступні ліки» Запорізькій області було виділено кошти субвенції у розмірі 31 495,2 тис. грн.

За 2017 рік виписано 649804 рецепти. В аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів за 547956 рецептами (84,3% від виписаних), що склало 98,8 % освоєння виділених коштів.

Програмою скористалися 280 367 осіб – це 60,4% від загальної кількості пацієнтів диспансерної групи, зокрема з серцево-судинними захворюваннями – 242234 (59%), бронхіальною астмою – 6964 (79,6%), цукровим діабетом – 31169 (67,7%).

На виконання програми «Доступні ліки» у 2018 році затверджено розподіл коштів субвенції у розмірі 44 827 тис. грн.

На початок цього року 236 аптечних закладів виявили бажання взяти участь у програмі.

Закладами охорони здоров’я області проводиться робота з виписки рецептів на лікарські засоби, які входять до Урядової програми «Доступні ліки». За лютий місяць було виписано 77346 рецептів (з початку дії програми – 110328 рецептів). В аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів за 65208 рецептами (з початку дії програми – за 74161 рецептом), це 80,4% від виписаних у лютому (з початку дії програми – 67,2%). Всього отримали лікарські засоби 52054 пацієнти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: