circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Промислове виробництво на Запоріжжі за рік зросло на 15%

08.08.2017, 13:48

text
Поділитися:

У червні 2017 року обсяги промислового виробництва у Запорізькій області зросли як проти попереднього місяця на 6,9%, так і проти червня 2016 року на 14,9%. У цілому за шість місяців поточного року порівняно з відповідним періодом попереднього, відбулося зростання виробництва на 8,8%, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Зростання промислового виробництва в червні порівняно з травнем було обумовлене збільшенням обсягів на підприємствах переробної промисловості та з постачання електроенергії, газу та кондиційованого повітря на 8,9 % та на 5,4 % відповідно. Водночас, на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів виробництво знизилось на 4,2 %.

Зростання обсягів промислового виробництва у звітному періоді проти січня-червня 2016 року сталося в результаті збільшення виробництва на підприємствах переробної промисловості на 6,8% та з постачання електроенергії, газу, пари і кондиційованого повітря на 20,8 %. Разом з цим, на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів виробництво зменшилось на 2,3 %.

Слід зазначити, що в переробній промисловості зростання виробництва в І півріччі відбулося в усіх галузях за винятком виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу і поліграфічної діяльності.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів за шість місяців 2017 року відбувся спад виробництва проти січня-червня 2016 року на 2,3%. Зокрема, зменшилось виробництво руд залізних неагломерованих, пісків природних. Проте, збільшився видобуток концентратів залізорудних агломерованих, гранул, щебеню (каменю дробленого), крихти та порошку, гальки і гравію. У переробній промисловості обсяг виробництва за січень–червень 2017 року проти аналогічного періоду попереднього року збільшився на 6,8%.

У галузі машинобудування за звітний період відбулося зростання виробництва на 11,1% проти січня-червня попереднього року.

Зокрема, більше, ніж за січень-червень 2016 року було випущено навігаційних інструментів та приладів, електричних трансформаторів, елементів баластних для ламп і трубок газорозрядних, перетворювачів статичних, котушок індуктивності, апаратури електричної для комутації або захисту електричних схем на напругу, панелей комутаційних та інших комплектів електричної апаратури, обладнання та пристроїв для фільтрування й очищення повітря і газів, вогнегасників, розкидачів та розподілювачів органічних і мінеральних добрив, косарок, сепараторів для молока.

У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря за шість місяців 2017 року галузь збільшила показники виробництва на 20,8%. Електроенергії було вироблено 23795,6 млн. кВт/год (на 29,5% більше), пари та гарячої води – 3059,5 тис. Гкал (на 4,0 %).

Промисловістю області за січень–травень 2017 року було реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 76981,4 млн. грн (у відпускних цінах без ПДВ та акцизного збору).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: