circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Придніпровській залізниці почастішали випадки проїзду в електричках безквиткових пасажирів

06.01.2021, 09:50

text
Поділитися:

У 2020 році регіональна філія “Придніпровська залізниця” АТ “Укрзалізниця” перевезла приміськими поїздами понад 5 мільйонів людей у Запорізькій і Дніпропетровській областях та частково ще у п’яти регіонах. Кожен четвертий пасажир користувався послугами безкоштовно або зі знижкою. Загалом було перевезено 1 млн 485 тис. пільговиків. Покриття витрат залізниці доходами від перевезень становило 11 відсотків. З місцевих бюджетів перевізнику було компенсовано тільки 25 відсотків витрат на перевезення за соціальними тарифами.

Крім того, постійний моніторинг реалізації квитків свідчить, що кількість проїзних документів, придбаних у квиткових касах, катастрофічно нижча за реальну кількість пасажирів у поїздах. Планові та раптові перевірки щоразу виявляють безквиткових пасажирів або тих, які не повністю сплатили за свою поїздку.

Варто зазначити, що значна частина коштів у господарстві приміських пасажирських перевезень витрачається на ремонт рухомого складу, більшість з якого експлуатується понад 50 років. Такі поїзди потребують підвищеної уваги до технічного стану несучих конструкцій, своєчасних ремонтів, що передбачає значні фінансові витрати, оскільки вартість запчастин та матеріалів щороку зростає.

Однак, попри складну фінансову ситуацію Придніпровська залізниця стабільно забезпечує приміські перевезення пасажирів платної та пільгових категорій, проводить поступовий ремонт моторвагонного рухомого складу. Нагальною потребою залишається формування у пасажирів європейської культури ставлення до транспортних послуг, зокрема, сумлінної оплати проїзду.

За наявності каси на станції відправлення пасажирам належить придбати квиток в обов’язковому порядку. У разі відсутності каси проїзні документи можна оформити безпосередньо у провідника. Тим, хто користується послугами приміського залізничного транспорту постійно, варто звернути увагу на абонементні квитки – це зручно та вигідно.

Пасажири пільгових категорій під час проїзду залізничним транспортом обов’язково повинні мати при собі документ, що засвідчує їх право на пільгу (окрім дітей віком від 6 до 14 років). Пільговикам, які мають право на безкоштовний проїзд (100 відсоткова знижка), необхідно звертатися до квиткових кас, щоб оформити посадковий талон. Це дозволить залізничникам вести коректний облік пасажирів, а відповідно – звертатися за відшкодуванням витрат до замовників соціальних перевезень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: