circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Райони Запорізької області не встигають освоїти освітню субвенцію

27.07.2018, 12:00

text
Поділитися:

Питання використання коштів освітньої субвенції та стан підготовки в області до нового навчального року обговорили учасники селекторної наради, яка відбулася під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля. У заході взяли участь заступники голови облдержадміністрації, керівники райдержадміністрацій та профільних департаментів облдержадміністрації, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За словами заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, до початку нового навчального року фактично залишився місяць, проте на деяких територіях та в громадах робота з освоєння коштів або не проводилась зовсім, або має низький рівень виконання.

Так, для територій області розподілено залишки коштів освітньої субвенції на придбання обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин у сумі 3 млн. 100 тис. грн., проте використано лише 9,7% (301,188 тис. грн.). Це Мелітопольський район, Веселівська, Ботієвська і Гірсівська громади. На оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим вивченням природничих та математичних предметів та опорних шкіл засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, мультимедійними засобами навчання для 12 опорних закладів виділено 18 млн. 629,5 тис. грн., а використано лише 8,3 % (близько 1,5 млн. грн.). На придбання персонального комп’ютера та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи профінансовано 6 млн. 781 тис. грн., територіями області використано лише 40% (2 млн. 723 тис. грн.). Зовсім не освоєні кошти у м. Запоріжжя, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Мелітопольському, Новомиколаївському, Приазовському, Якимівському районах, а також у Берестівській, Преображенській, Воскресенській, Долинській, Комишуваській, Остриківській, Таврійській, Чернігівській, Павлівській, Водянській, Підгірненській, Новоуспенівській, Чкаловській, Плодородненській, Якимівській, Новобогданівській, Благовіщенській, Новоолексіївській громадах. На придбання обладнання для інноваційного навчально- тренінгового класу кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. у м. Мелітополь та Запорізькому районі на сьогодні не використані взагалі.

За рахунок коштів обласного бюджету для 15 територій області виділено кошти у сумі 4 млн. грн. на оснащення ресурсних кімнат, а територіями використано лише 5,8% (Більмацький район, Приморська ОТГ, Пологівський район).

За рахунок коштів інклюзивної субвенції для оснащення інклюзивно-ресурсних центрів виділено 3,6 млн. грн. Використано кошти в сумі 1 млн. грн., що становить 28,4%. У повному обсязі використали кошти у Василівському, Токмацькому, Приморському районах та Чернігівській ОТГ. Частково використані кошти у Веселівському, Вільнянському, Більмацькому, Новомиколаївському, Пологівському районах, Гуляйпільській, Якимівській ОТГ та м. Бердянськ, Токмак, Енергодар.

Крім цього, між територіями області розподілено кошти субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі майже 40 млн. грн., наразі використано лише 3,7 млн. грн. або14,8 % від профінансованої суми.

– Відповідальність за громади лежить на головах райдержадміністрацій. Якщо ви не здатні освоїти надані кошти, то коли буде формуватися бюджет 2019 року, не треба просити гроші та говорити про свої потреби. До нового навчального року залишився лише місяць. Кінцевий термін освоєння коштів – не кінець року, а перше вересня, щоб діти пішли навчатися у повністю підготовлені класи. З питання освоєння наданих коштів усі складуть доповідні, часу практично не залишилось, не треба затягувати тендерні процедури та підписання договорів до останнього, контрольний термін – це перше вересня, – звернувся до керівників територій голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як доповіли керівники територій, де дуже низький рівень освоєння коштів, торги вже оголошені, договори – на стадії підписання. Деякі території купують та встановлюють обладнання за власні кошти, а не за кошти субвенції. Тож усі процедури будуть завершені в середині серпня, а до 1 вересня всі заклади освіти будуть готові приймати учнів. Деякі ж питання ще будуть вирішуватися протягом навчального року, проте це не зашкодить навчальному процесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: