circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Роботи на Молочному лимані триватимуть цілий рік

03.04.2018, 12:01

text
Поділитися:

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада щодо стану функціонування установ природно-заповідного фонду Запорізької області. Серед головних питань розглянуто здійснення природоохоронних заходів на територіях національних природних парків, зокрема на Молочному лимані, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Як повідомив директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик, нині солоність води в лимані становить 56 проміле. Вже при 70 проміле все живе гине. Тож нині постає питання доцільності розчистки промоїни та запуску риби до лиману взагалі, аби не ризикувати з її виходом до моря в майбутньому. Керівник Нацпарку також наголосив на тому, що варто розглянути питання використання земснаряду замість екскаватора для розчистки промоїни.

За словами Костянтина Бриля, питання розчистки промоїни Молочного лиману не втрачає актуальності для Запорізького регіону. Це можна зробити силами Кирилівської ОТГ, проте в рамках законодавства влада регіону не може виділяти на це кошти. Для цього потрібно визначити підрядну організацію і, погодивши її дії з Мінекології, приступати до виконання робіт.

– Насамперед, ми маємо провести тендерні торги в законодавчому полі. Влада регіону чудово розуміє, що підтримка Молочного лиману лежить у площині діяльності Мінекології та підпорядкованому йому національному парку. Проте ми розуміємо, що в разі відсутності коштів, як це трапляється вже багато років поспіль, Запорізький край отримає екологічну катастрофу. В поточному році з обласного бюджету передбачено виділення 4 мільйонів гривень на підтримку діяльності каналу та розчищення промоїни лиману. Ці кошти розраховані на роботу підрядника протягом року, а не лише навесні та восени. Також дуже важливо, аби всі процедури здійснювалися лише законним шляхом. Ми маємо бути впевнені, що роботи будуть виконані без порушень і в точні строки, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Учасники наради також приділили увагу питанню державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в межах установ природно-заповідного фонду та стану розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для функціонування Приазовського національного природного парку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: