circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Роздачу аптечних боксів бердянським виборцям не визнали підкупом

15.07.2019, 11:00

text
Поділитися:

Поліцейськими проведено ретельну перевірку за зверненнями щодо фактів можливого підкупу громадян в місті Бердянськ. Інформація викладена у зверненнях не знайшла свого підтвердження. За результатами прийнято рішення згідно чинного законодавства, повідомляє Відділ комунікації поліції Запорізької області.

11 липня до Бердянського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло декілька звернень місцевого мешканця про те, що голова одного з ОСББ в місті Бердянськ роздає аптечні бокси з нанесеною на них рекламою в підтримку одного з кандидатів в народні депутати України, що на його думку є підкупом виборців.

Під час перевірки було проведено бесіду з головою ОСББ, яка пояснила, що дійсно одним з депутатів міської ради їй були надані аптечні-бокси із написом в підтримку одного з кандидатів в народні депутати України з проханням роздати мешканцям будинку. При цьому на необхідності проведення будь-якої агітації за кандидата в народні депутати ніхто увагу не акцентував.

Крім того, до поліції адвокат кандидата в народні депутати надав копію договору на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації (сувенірної продукції), згідно якого були виготовлені зазначені аптечні-бокси. Також згідно наданого рахунку-фактури вартість однієї одиниці сувенірної продукції з логотипом) становить 52грн.

Під час подальшої перевірки встановлено, що відповідно до примітки ч.2 ст.160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує три відсотки розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав.

Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року становить 1921 гривня, відповідно 3% від якого становлять 57, 63 грн.

У зв’язку з чим, на підставі вимог ст. 7, 14, 15, 16 Закону України «Про звернення громадян» перевірку було припинено, а копії матеріалів направлено до Центральної виборчої комісії для вирішення питання щодо наявності ознак порушення виборчого законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: