circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Сакральне значення весільної вишивки

10.01.2019, 13:21

text
Поділитися:

З голкою та ниткою все життя. Запорізька майстриня Тетяна Бєляєва більше 40 років вишиває рушники. За життя жінка встигла створити декілька сотень традиційних полотен. Остання її колекція присвячена весільному обряду. Її майстриня збирала майже 25 років. Стільки ж у ній і рушників.

За спеціальністю вона текситильний інженер-конструктор, але більшу частину життя Тетяна Бєляєва присвятила творчості. Після переїзду до Запоріжжя ще у 70-х вона викладала уроки праці у школі. Вчила дітей вишивати. З того часу жінка і сама не випускає з рук нитки та голку. Каже, що вишивала навіть коли рука була у гіпсі.

Такої колекції, зазначає жінка, немає ні в кого. Тепер майстриня показує рушники на виставці. Тетяна Миколаївна ділиться: кожен обряд – чи то сватання , чи заручини – мав свій колір та значення. Найважливішим вважався — вінчальний рушник.

За все життя майстриня вишила з півтисячі рушників. Каже, що сідати за роботу потрібно завжди у гарному настрої та з добрими думками. Оскільки рушник — це сильний оберіг. Тож і кольори дівчата на виданні обирали відповідні. Одна із найулюбленіших робіт Тетяни Бєляєвої рушник, який присвячений Хортиці. На синьому полотні величезна золота квітка. Майстриня каже – так хотіла показати у кольорах краєвиди острова та Дніпро. Аби розповісти іншим про авторську техніку вишивання, Тетяна Бєляєва зараз готує книгу із символічною назвою “Рушник довжиною в життя”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: