circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Села Запорізького району через борги ризикують залишитися без води

23.06.2021, 09:34

text
Поділитися:

На нараді під керівництвом заступника голови Запорізької ОДА Едуарда Брутмана обговорили питання заборгованості Облводоканалу та Михайлівського сількомунгоспу перед «Водоканалом» м. Запоріжжя.

До наради приєдналися директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Віталій Литвиненко, керівники комунальних підприємств та органів місцевого самоврядування проблемних територій.

За словами Віталія Литвиненка, КП «Водоканал» м. Запоріжжя має намір з 23 червня частково обмежити подачу води до КП «Облводоканал» та КП «Михайлівський сількомунгосп» через заборгованість оплати за послуги. Значну частку цієї суми складають борги населення, вартість втраченої у старих мережах і «вкраденої» людьми води.

На жаль, ця ситуація не вирішується роками. І школи та дитсадки, лікарні і домогосподарства громад Запорізького району можуть залишитися без води. Тому наразі ми зібралися, щоб дізнатися, які кроки роблять боржники, щоб забезпечити людей водою, – зазначив Едуард Брутман.

Історії заборгованості по підприємствах різні. КП “Облводоканал” має позитивну тенденцію з погашення боргів – за останній час сплачено 4 млн грн заборгованості. Також підприємством продовжується робота із виносу лічильників на воду за межі домогосподарств. Це дозволить фахівцям Облводоканалу самостійно слідкувати за обсягами спожитої води та попередити крадіжки.

Натомість, КП «Михайлівський сількомунгосп» має негативну тенденцію. Борги підприємства перед Водоканалом м. Запоріжжя становлять майже 14 млн грн. Представники КП повідомили, що громадою подано на конкурс ДФРР проєкт з реконструкції мереж водопостачання, що має зменшити втрати води, та на 3,5 грн піднято тариф для населення за споживання води. Сількомунгосп також очікує, що зможе погасити частину заборгованості за рахунок перевиконання бюджету громади у першому півріччі, але кошти можна буде отримати лише наприкінці літа. Едуард Брутман, в свою чергу, наголосив, що ці заходи є мало дієвими та не сприяють погашенню боргів у повному обсязі. Тому підприємству варто шукати й інші шляхи вирішення проблеми.

За підсумками наради вирішено, що КП «Михайлівський сількомунгосп» проведе додаткові перемовини з КП «Водоканал» м. Запоріжжя та узгодить план погашення заборгованості. Окремо обговорять ситуацію із КП “Облводоканал”, оскільки підприємство поступово виплачує борги та виконує взяті на себе зобов’язання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: