circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Села Запорізької області страждають від дефіциту протипожежних джерел води

08.08.2018, 12:44

text
Поділитися:

В особливо спекотний літній період Головне управління ДСНС у Запорізькій області занепокоєне станом забезпечення області необхідною кількістю джерел води протипожежного призначення та їх належного утримання. Лише за перше півріччя 2018 року на території Запорізької області виникло 1665 пожеж, на яких загинула 51 особа і 29 травмовано.

За інформацією Головного управління, у Запорізькій області із 11971 пожежного гідранта більше тисячі знаходяться в непрацездатному стані, а з 2543 пожежних водоймищ 224 непридатні до використання. На території міста Запоріжжя та районів області існують ділянки житлового сектора та навіть промислові майданчики, які визначені як безводні. Це: західна частина с. Зелений Яр, о. Хортиця, с. Робоче, с. Земельно-Скальне, с. Мельничне, с. Християнське, с. Жовтневе, с. ім. Горького, с. Кремено, с. Карантинка, с. Будівельників, с. Тельмана, с. Верхня Хортиця, с. Мостозагін, житловий масив Павло-Кічкас уздовж берега р. Дніпро, Запоріжжя Ліве, частина с. Кірове, Першотравневе, Друготравневе, Мирне, дослідна станція «Наука».

Також оцінюється як незадовільний стан мереж водопостачання, що використовуються для цілей пожежогасіння. Бували випадки, коли диспетчер КП «Водоканал» відмовлявся піднімати тиск вище 2-3 атмосфер, пояснюючи це можливими аваріями у зв’язку зі зношеністю трубопроводів. Важливою проблемою, яка потребує найскорішого вирішення, є технічний стан зовнішнього протипожежного водопостачання на територіях об’єктів із масовим перебуванням людей, які належать до управлінь культури, освіти та охорони здоров’я.

За результатами останньої перевірки обліку технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання найгірший стан виявлено в п’яти районах м. Запоріжжя (Дніпровському, Хортицькому, Вознесенівському, Комунарському та Олександрівському). Не ліпшою є ситуація в районах області, з урахуванням недостатньої кількості пожежних підрозділів більшість населених пунктів області мають незадовільне протипожежне водопостачання.

Рятувальники звертаються до керівництва міст та районів стосовно облаштування пожежних пірсів та під’їздів до природних вододжерел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: