circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Селищна рада Кирилівки незаконно передала в оренду ділянку на узбережжі

28.07.2020, 09:33

text
Поділитися:

Якимівським районним судом Запорізької області розпочато розгляд справи за позовом прокуратури Запорізької області в інтересах держави до Кирилівської селищної ради про визнання незаконними рішень, недійсним договору оренди землі та повернення до територіальній громаді земельної ділянки комунальної власності площею 1,6 га, повідомляє пресслужба прокуратури Запорізької області.

Установлено, що Кирилівською селищною радою всупереч вимог ст. ст. 88-90 Водного кодексу України передано в оренду для розміщення об’єктів рекреаційного призначення земельну ділянку площею 1,6 га, розташовану у межах прибережної захисної смуги Азовського моря та пляжної зони Утлюкського лиману на території Федотової коси, без урахування її природних властивостей та законодавчих обмежень щодо забудови та використання земель водного фонду.

У 2014 році вказана земельна ділянка вже передавалась із порушенням зазначених вимог закону у постійне користування КП «Розвиток курортної зони» Кирилівської селищної ради для розміщення об’єктів рекреаційного призначення. Рішенням господарського суду Запорізької області від 19.07.2018 у справі № 908/479/17 відповідне рішення ради визнано незаконним, а земельну ділянку повернуто територіальній громаді. Проте це не завадило місцевим депутатам повторно відвести цю землю з тими ж порушеннями вже новому землекористувачу.

Відведення земель прибережної захисної смуги всупереч вимог законодавства може призвести до хаотичної забудови морського узбережжя, що порушує гарантоване Конституцією України право кожного громадянина на вільний доступ до водних об’єктів, безпечний відпочинок біля них та право на безпечне довкілля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: