circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Середній вік запорізьких електричок сягнув 52 років

15.11.2021, 07:11

text
Поділитися:

В облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимир Шустова та за участі в.о. начальника Управління транспорту та зв҆’язку облдержадміністрації Романа Пісарева, на якій розглянули проблемні питання залізничного сполучення.

У нараді також взяли участь фахівці структурних підрозділів ОДА, начальник Запорізької дирекції залізничних перевезень РФ «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Ігор Трибіс, начальник служби приміських пасажирських перевезень РФ «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Юрій Савченко, заступник начальника служби приміських пасажирських перевезень РФ «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Дмитро Чупіта.

На сьогоднішній день залізниця забезпечує орієнтовно 10 % пасажирських перевезень, які здійснюються в Запорізькій області усіма видами транспорту. На території нашої області 82 населених пункти (9 %) охоплені залізничним сполученням.

Проблемним питанням, що викликає занепокоєння, залишається зношеність рухомого складу приміських потягів Запорізької області (середній вік понад 52 роки, більш ніж 71 % парку рухомого складу перевищив нормативний термін експлуатації).

Внаслідок карантинних обмежень та відміни залізницею ряду приміських потягів облдержадміністрація продовжує отримувати звернення від громадян, місцевих органів влади з приводу відновлення руху приміських потягів, зокрема Запоріжжя-Пологи-Бердянськ. Питання порушено на рівні Кабінету Міністрів України.

Також важливим питанням є участь Запорізької області в експериментальному проєкті з модернізації регіональних пасажирських послуг залізничним транспортом згідно Плану заходів з реформування залізничного транспорту, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1411-р

Експериментальний проєкт полягає у запровадженні контрактів на суспільно важливі послуги з перевезення (у Дніпропетровській та Запорізькій областях) в рамках технічної допомоги Європейського інвестиційного банку.

На перспективу облдержадміністрація бачить можливість організації суспільно важливих перевезень залізничним транспортом на маршрутах Енергодар-Запоріжжя, Запоріжжя-Бердянськ, Запоріжжя-Мелітополь

З іншого боку, пілотний проєкт спрямований на вирішення проблемного питання – оновлення рухомого складу, який в Запорізькій області повністю вийде з обігу в 2028 році. У зв’язку з цим, планується залучення кредитних коштів ЄІБ під державні гарантії. Орієнтовна вартість проєкту для Запорізької області: 42,5 млн. євро (закупівля нових 6 електропоїздів з п’ятьма вагонами).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: