circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Шосте селище має шанси потрапити до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

07.02.2020, 19:31

text
Поділитися:

Про це свідчать результати дослідження,яке місто здійснило спільно із київськими науковцями. Вивчалась як історико-культурна, так і архітектурно-містобудівна складові. Два роки тому Запоріжжя вперше вирішило взяти архітектурний комплекс Шостого селища на державний облік. За цей час вдалося паспортизувати близько 50 об’єктів, на черзі — ще кілька десятків. Фактично, таких масових забудов, що лишилися майже в первозданному вигляді, у світі досить небагато.

Головний спеціаліст з історико-культурної спадщини департаменту культури і туризму міської ради Павло Кравчун пояснює, наразі з упевненістю можна сказати, що Шосте селище як єдиний комплекс, єдине містобудівне рішення зафіксований. Тому цього чи наступного року його буде прийнято на офіційний державний облік з перспективою передачі до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Під час досліджень багато чого було зроблено вперше. Фахівці підняли великий пласт архівних матеріалів. Як виявилось, всі об’єкти мають різний ступінь вивчення. Наприклад, будинки Пропелі -- це приклад ієрархічного житла. Також довелося враховувати і будівельні процеси після утворення Соцміста.

Завідувач кафедри Придніпровської академії будівництва (м. Дніпро) Олександр Харлан зазначає, в певних ділянках відбулася деградація міського середовища, є більш різні нашарування, які більшості дисонують, заважають сприйняттю найбільш цікавих об’єктів. У кожному конкретному кварталі збереженість дуже різна -- одним поталанило, пощастило, вони збереглися доволі непогано, а десь є дуже невелика кількість дисонуючих об‘єктів, які в свою чергу підлягають санації, тобто їх можна буде фактично усунути.

Вивчали і можливість збереження культурної спадщини у сьогоднішніх умовах. Але зараз цьому заважає діяльність орендарів торговельних приміщень або втручання самих мешканців у цілісність архітектурного ансамблю.

Павло Кравчун каже, результати досліджень Шостого селища дозволяють організувати діалог між мешканцями селища та орендарями торгових приміщень й дійти спільного розуміння режимів використання об`єктів Шостого селища.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров пояснив, сьогодні ми презентуємо роботу з паспортизації порядка 50 обєктів. Вона необхідна для того, щоб були конкретні документи, щоб можна було взяти на облік та на охорону ці об’єкти, і щоб була можливість, якщо треба, ремонтувати реконструювати, щось робити з цими будівлями, був конкретний документ як це робити, щоб не спаплюжити архітектурну значимість, історію і щоб зробити все якісно і зберегти цю велич.

Всесвітній перелік ЮНЕСКО передбачає деякі особливі режими існування об’єктів історичної спадщини. Та для цього необхідно виконати ряд умов, але водночас це відкриє нові можливості для популяризації шедевра конструктивізму у Запоріжжі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: