circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

СНІД: яка ситуація у Запоріжжі та як живут люди з ВІЛ-позитивним статусом

01.12.2020, 18:08

text
Поділитися:

Артем згодився розповісти нам про свій ВІЛ-позитивний статус, лише за умови, що ми не покажемо його обличчя. Чоловік каже, дізнався про хворобу 12 років тому, завдяки акції безплатного ВІЛ-тестування.

За даними медиків, застосовуючи спеціальну терапію протягом певного проміжку часу, ВІЛ-позитивна людина вже не може передати хворобу іншим. Аби перевірити, чи подіяли ліки, пацієнт має здати аналіз на вірусне навантаження. І якщо останнє не фіксується — поширити хворобу неможливо. Так сталось й у Артема. Нині чоловік регулярно приймає ліки й живе повноцінним життям.

За офіційними даними, таких як Артем, людей із ВІЛ-позитивним статусом і котрі знають про свою хворобу, — близько 5-ти тисяч у Запорізькій області. Ще майже 25 тисяч осіб у регіоні, за твердженням фахівців, взагалі не підозрюють про наявність інфекції у себе. Виявити ВІЛ допоможе тестування. У Запоріжжі безплатно здати аналізи можна у сімейного лікаря, у центрі СНІДу та у кількох громадських організаціях. Одна із таких — благодійна організація «Мережа 100% життя».

Експрес-тести бувають двох видів: одні виявляють ВІЛ через кров, інші – через слину. Останній варіант зручніший, адже людина може зробити його сама.

Аби зробити тест, необхідно ретельно провести системою по яснах, а потім – вставити катридж до спецрозчину та почекати близько 20-ти хвилин.

Займається безплатним тестуванням на ВІЛ також Благодійний фонд “Сподівання”, що знаходяться за адресою: Сталеварів, 28.

Протягом останнього року у Запорізькій області ВІЛ виявили у майже тисячі пацієнтів. У більшості випадків причиною інфікування був незахищений статевий акт. Також ВІЛ передається через кров, від матері до дитини, та інʼєкційним шляхом. Громадські активісти та медики кажуть, на жаль, у сучасному суспільстві люди з ВІЛ і досі бояться відкрито говорити про свій статус. Проте у 21-му сторіччі це вже не вирок. А найкраща профілактика хвороби — щорічне тестування, захищені статеві стосунки, здоровий спосіб життя, обережність при контакті з кровʼю та стерильність у манікюрних та тату-салонах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: