circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Соціологічна компанія SOCIS дослідила електоральні настрої запоріжців

23.09.2020, 20:35

text
Поділитися:

Якби вибори відбулись найближчої неділі, майже 74% опитаних запоріжців, які будуть голосувати та вже визначилися із кандидатом, віддали б свої голоси за чинного міського голову Володимира Буряка. Друге місце у рейтингу зі значним відривом посідає Віталій Тишечко. За нього готові голосувати трохи більше 10-ти% опитаних. Третю позицію у переліку посів Віталій Рябцев, із результатом у 3,5%. Як зазначають політологи, такі показники обумовлені прагматичністю запорізьких виборців, які вже побачили та оцінили позитивні зміни у Запоріжжі та реальні результати роботи чинного мера за останні 5 років.

Стрімке зростання довіри до місцевих політичних сил фахівці пояснюють втомою виборців від постійних сварок між загальноукраїнськими політичними партіями та їхніми лідерами у Верховній Раді. Водночас на місцях люди щодня спілкуються з управлінцями та виконавцями, котрі намагаються у складних для цілої країни умовах розвивати свої міста.

Згідно з опитуванням Центру SOCIS за представників партії «Єднання» до міської ради готові проголосувати 41,6% опитаних запоріжців. 34,5% респондентів готові підтримати Партію Володимира Буряка “Єднання” і на виборах, і до обласної ради. За “Слугу Народу” готові голосувати 26% опитаних, трохи більш як 11,5% підтримують “Опозиційну платформу за життя”. Лідерство “Єднання” на виборах не тільки до місцевої, а й до обласної ради політологи пов’язують із тим, що попри великі внески міста до обласної скарбниці, Запоріжжя фактично не було представлене у програмах розвитку регіону, які затверджували депутати облради нинішнього скликання. Вийти із цієї ситуації можна лише об’єднавши зусилля міста та області для більш ефективної роботи над створенням і розвитком дійсно потужного європейського регіону із центром у Запоріжжі. Думку політологів поділяють й самі городяни.

До того ж, за словами політологів, запоріжці цілком справедливо побоюються, що у разі появи у міськраді загальнонаціональних партій, їхні київські лідери почнуть надавати своїм місцевим представникам вказівки, зокрема, щодо використання коштів запорізької громади із місцевого бюджету. А крім того, спробують дистанційно керувати Запоріжжям і на власний розсуд визначатимуть майбутнє нашого міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: