circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Сотня кажанів оселилися на Хортиці

15.04.2019, 16:05

text
Поділитися:

Лети, мишко! Сотню кажанів волонтери випустили на острові Хортиця. До цього летючі миші були на реабілітації у Харкові, оскільки там знаходиться єдиний в Україні центр рукокрилих. За кажанами в умовах штучної зими доглядали біологи, відгодовували їх та готували до першого польоту.

Біля пам’ятника Писанці сотні запоріжців. Усе для того, аби взяти участь у випуску близько сотні летючих мишей. Найбільший інтерес до нічних тварин у малечі. Аби потримати кажана, озброїлись рукавичками. Випускати кажанів будуть у відкритому полі. Вже там на імпровізованих локаціях усі охочі мали змогу роздивитись мишей під склом та дізнатись про них багато цікавого. Волонтери кажуть, збирали цих кажанів з усієї області та відправляли до Харкова.

Під час акції волонтери будуть запускати декілька видів кажанів, що занесені до Червоної книги. Це руда вечірниця, нетопир звичайний, сірий та двокольоровий. Але перед випуском на кожного з кажанів чекає обстеження. Біологи виміряють довжину передпліччя, вагу, а ще чіпляють на крила кільце.

Наразі у світі налічується близько тисячі видів кажанів. Вони приносять неабияку користь, наприклад, один такий кажан може за сезон з’їсти до кілограма комах. Полюють ссавці лише вночі за допомогою ультразвуку. У кожної миші своя частота, так вони не лише знаходять собі обід чи вечерю, але й спілкуються між собою та орієнтуються в просторі. Після всіх процедур кажанів роздають у руки запоріжцям.

Ми теж отримуємо мишку, яку будемо випускати на волю. Це руда вечірниця. Вона з одного із найчисельніших видів кажанів, які живуть у наших краях. Вони виростають до 8 сантиметрів та мають розмах крил до 35. Унікальність цієї мишки у тому, що має специфічний свій ультразвук. Сьогодні з сотню таких кажанчиків випустять запоріжці у вільне небо.

За день до цього на волю випустили кажанів у Харкові та Володимирі-Волинському. Волонтери нагадують: якщо ж ви раптово знайшли кажана — не лякайтесь. Обережно у рукавицях покладіть рукокрилого у темний мішок та зв’яжіться з Харківським центром.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: