circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Соцмісто може увійти до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

26.03.2019, 18:19

text
Поділитися:

Шосте селище, також відоме як Соцмісто, має шанси увійти до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Територія від греблі Дніпрогесу до вулиці Верхньої, за словами знавців, є взірцем стилю міжвоєнного модернізму. Будівлі тут нагадують про роки Дніпробуду. Проект Шостого селища вважався еталоном містобудування за радянських часів і був відзначений на всесвітніх виставках у Нью-Йорку та Парижі.

Найвідоміша памятка запорізького Соцміста -- “Круглий дім”. Втім місцевими він здебільшого сприймається як старий житловий будинок, хоч і дуже незвичайний. Тут і зараз мешкають люди. Максим Байдалюк, житель круглого будинку, каже , що в інтернеті читав багато цікавих історій щодо нього. Всі ті версії спростовує краєзнавець Роман Акбаш. Каже, це лише легенди -- у проектах майбутнього Соцміста не було жодних кварталів зі слів.

За словами Романа, будинок вирізняється простотою, лаконічністю та чіткою геометрією архітектури. «Круглий дім» вважався елітним житлом -- його будували не для простих робітників, а насамперед для заводської інтелігенції. Спроектовані були навіть окремі приміщення для прислуги. Нині будівля страждає від осучаснення. Актуальні питання енергоефективності позначаються на унікальності споруди. Виходить дилема – і жити треба відповідно до вимог часу, і історію зберігати.

Неподалік круглого будинку розташований 6-ий квартал. Раніше звався Лікарняне містечко. Тут зведено кілька корпусів, з’єднаних теплим коридором. Нині тут розміщується третя міська лікарня.

Запроектувала будівлю архітекторка Ольга Яфа. Облицювання комплексу виконане з рожевого вірменського туфу.

Всі об’єкти Шостого селища можуть потрапити до Попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Втім спочатку, на думку краєзнавців, будівлі слід повернути до їхнього первозданного вигляду. Відповідна програма, додає Роман Акбаш, має бути розроблена на міському рівні чи й взагалі — на державному.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: