circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Спеціалісти заявили про стабілізацію на запорізькому ринку праці

20.11.2017, 13:49

text
Поділитися:

Стан виконання обласної Програми зайнятості населення на період до 2017 року, ситуацію на ринку праці області та завдання щодо розробки проекту обласної програми зайнятості на 2018-2020 роки винесено на порядок денний засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. У роботі взяли представники ЗОСППР “Потенціал”, обласної ради професійних спілок, Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, обласного центру зайнятості, ГУ ДФС у Запорізькій області, структурних підрозділів облдержадміністрації .

У доповіді заступника директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірини Разуваєвої було акцентовано увагу на тому , що політична криза наприкінці 2013 року, а згодом анексія Криму Росією та військові дії на Донбасі значно ускладнили економічну ситуацію в Україні та регіоні, у тому числі на ринку праці. Внаслідок цього протягом 2013 – 2016 років область втрачала щороку в середньому по 2,9 % валового регіонального продукту. У промисловості скорочення обсягів виробництва в 2016 році склало майже 14 % по відношенню до 2012 року. Динаміка показників сільського господарства була нестабільною та залежала від кліматичних умов.

Скорочення виробництва призвело до зменшення чисельності зайнятого населення. Так, протягом 2013 – 2016 років чисельність зайнятого населення області, визначена за методологією Міжнародної організації праці, зменшилася на 86,3 тис. осіб, середньооблікова чисельність штатних працівників – на 76 тис. осіб, а чисельність осіб, застрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, – на 84,5 тис. осіб.

У такій ситуації зусилля органів влади та соціальних партнерів спрямовувалися на досягнення стабілізації ринку праці через стабілізацію економіки області.

Деякі ознаки результату спостерігаються в цьому році. Вперше за останні шість років у промисловості області намітилося зростання. За січень-вересень 2017 року по відношенню до відповідного періоду минулого року індекс промислового виробництва склав 107,2 % (по Україні – 99,7 %).

Це дозволило стабілізувати середньооблікову штатну чисельність працівників області, яка склала 364 тис. осіб.

За даними органів Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби чисельність застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (найманих працівників і фізичних осіб-підприємців) у 2017 році зросла на 23,6 тис. осіб (на 5,2 %) і на 01.07.2017 склала 477,1 тис. осіб.

Обсяги «тіньової» зайнятості в області за орієнтовними оцінками за січень-червень 2017 року зменшилися до 34,1 % працюючих проти майже 40 % у попередніх роках.

Наразі у завершальну стадію вступає процес формування інституту інспекторів праці в органах місцевого самоврядування, в тому числі в об’єднаних територіальних громадах. У результаті цього органи місцевого самоврядування матимуть змогу реалізовувати свої повноваження у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість. Це дозволить місцевим громадам розширити свій вплив на покращення ситуації на ринку праці та досягти скорочення обсягів нелегальної зайнятості. Зі свого боку, облдержадміністрація та Головне управління Держпраці у Запорізькій області надають всебічну підтримку ОТГ з цих питань, у тому числі й щодо врегулювання законодавчих проблем на державному рівні.

Заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Захарчук представив підсумки працевлаштування випускників ПТНЗ та ВНЗ, які здобули освіту за бюджетні кошти, за отриманою професією і спеціальністю.

Віце-президент ЗОСППР “Потенціал” Анатолій Антоненко звернувся до Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з пропозицією не зменшувати обсяги підготовки за робітничою професією будівельної галузі.

Начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту соціального захисту населення ОДА Вікторія Герасименко повідомила, що на теперішній час понад 11 тис. жителів Запорізької області повернулися з військової служби, яку вони проходили в зоні АТО. Управліннями соціального захисту населення цим громадянам надається допомога в психологічній, соціальній та трудовій реабілітації для поверненя до мирного життя.

Члени обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення також визначили завдання, які стосуються розроби ефективних заходів обласної програми зайнятості населення на період до 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: