circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Спецкомісія перевірить дотримання пожежної безпеки у запорізьких багатоповерхівках

11.12.2018, 09:23

text
Поділитися:

Стан пожежної безпеки у висотних будівлях та будівлях підвищеної поверховості викликає занепокоєння у рятувальників.

За інформацією ГУ ДСНС у Запорізькій області, на території області експлуатується 114 будинків підвищеної поверховості, 104 з яких – житлові. З них 102 у м. Запоріжжі; п’ять – у Бердянську; чотири – у Енергодарі; три – у Мелітополі.

Через недостатнє фінансування в 38 житлових будинках підвищеної поверховості системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей не працюють, а працездатні системи характеризуються значним рівнем зношеності. Причиною призупинення договорів на технічне обслуговування є заборгованість комунальних підприємств перед спеціалізованими організаціями за виконані роботи. Сигнали про спрацювання систем протипожежної автоматики не виведено на пульти цілодобового пожежного спостерігання в 99% житлових будинках підвищеної поверховості.

З існуючих 212 систем димовидалення непрацездатними є 50 систем або 24%, із 195 систем підпору повітря не працює 45 (23%). У непрацездатному стані знаходяться 1439 кран-комплектів (38%). Сукупність цих недоліків може призвести до пізнього виявлення пожежі, ускладнення її гасіння та евакуації людей з будівель, що в свою чергу може спричинити значні матеріальні збитки, а також травмування і загибель людей.

Протягом останніх років у Запорізькій області все активніше утворюються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків як альтернатива існуючій системі житлово-комунального господарства. За станом на сьогодні та з урахуванням утворених ОСІБ на балансі комунальних підприємств Запорізької області залишаються 62 житлових будинки підвищеної поверховості.

Як показує практика, після передачі будинків забудовниками в іншу власність, виникають проблеми щодо обслуговування систем протипожежного захисту. Водночас власники квартир при проведенні ремонтних робіт у своїх оселях самовільно демонтують пожежні сповіщувачі, блокують пристрої димовидалення та виконують перепланування зон димовидалення в загальних коридорах усупереч проектній документації. Непоодинокі випадки крадіжок електродвигунів систем димовидалення та підпору повітря в будинках підвищеної поверховості, що ставить під загрозу життя багатьох мешканців цих будинків у випадку пожежі.

На позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації було вирішено з метою комплексного забезпечення пожежної безпеки ініціювати створення спільної комісії із залученням фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області для проведення позапланових перевірок щодо додержання та виконання вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту будинків підвищеної поверховості, які перебувають на балансі комунальних підприємств Запорізької області. Крім цього, вирішено ініціювати проведення обстеження будинків підвищеної поверховості щодо існуючого протипожежного стану, в тому числі стану систем протипожежного захисту, комісією із залученням фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, спеціалістів виконання послуг з утримання будинків та інших уповноважених служб та організацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: