circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Спецпроект “Вартові миру”: Галина Гончаренко

12.10.2017, 15:11

video text
Поділитися:

Як завжди Галина Гончаренко поспішає на вокзал Запоріжжя-2. Саме тут знаходиться центр допомоги військовим «Солдатський привал». Галина у ньому за головну. Ідея створити такий заклад виникла два роки тому. Для роботи запозичили досвід волонтерів з інших міст – Харкова, Одеси, Миколаїва, Дніпра. А надихнули самі військові.

Так спільними зусиллями знайшли ось це приміщення, відремонутвали його, обладнали меблями та технікою. Із відкриттям допомагали усі. З початку роботи у првиалі вже побувало майже сім тисяч військових. Зазвичай тут зупиняються воїни, які перебувають у Запоріжжі проїздом.

У привалі можна відпочити, поїсти, випрати речі, прийняти душ чи подивтися телевізор. За потребою з бійцями працюють психологи. Чимало тих, хто побував у привалі, залишають на згадку хоч якийсь подарунок. Тепер стіни приміщення вкриті українськими прапорами, які передали воїни, пам`ятними фотографіями чи сувенірами від волонтерів. Галина каже: у привалі завжди раді гостям.

Ось і зараз Галина разом з іншими волонтерками порається на кухні. Жінки готуються до візиту нових гостей. Чистять картоплю та замішують тісто для пиріжків.

За два ркои солдатський првиал став для Галини Гончаренко – частиною її життя. Але волонтерити жінка почала ще задовго до відкриття закладу. Спочатку возила в АТО необхідні речі та медикаменти. Рятуючи військових на передовій, Галина тікала від свого горя.

Говорячи про нього, хазяйновита та говірка Галина одразу замовкає. Михайло пішов в АТО у 23. Розпочалась перша мобілізація. Він був добровольцем. Порапив у 93 бригаду. Під час виконання спецзавдання, загін Михайла потрапив у засідку. Почався двохсторонний обстріл.

Зараз жінка живе заради двох речей: власної родини, – в неї залишились молодші діти, – та України. Каже, щоразу, як приїжджає в АТО, чує від військових один єдиний вираз: Дякуємо, що не забуваєте!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: