circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Спостерігачі КВУ інформують про порушення на виборах

31.03.2019, 16:35

text
Поділитися:

Спостерігачі Комітету виборців України інформують про факти фотографування заповнених бюлетенів, що є порушенням чинного законодавства, та виносу бюлетенів за межі дільниць.

 

“Зокрема, така ситуація мала місце у Вінниці, де виборець сфотографував заповнений бюлетень, після чого було викликано поліцію. Також мають місце низка випадків, коли виборці повідомляють про результат свого волевиявлення шляхом публікації заповнених бюлетенів у мережі Фейсбук. Зокрема, у групах на підтримку окремих кандидатів на пост Президента України”, – йдеться у повідомленні.

Мають місце порушення, пов’язані із видачею бюлетенів без належних документів або за документами, які не вважаються такими, що посвідчують особу відповідного до чинного законодавства. Зокрема, у Вінниці зафіксовано видачу бюлетеня особі за водійськими правами.

Спостерігачі КВУ повідомляють про спроби організації контрольованого голосування громадян. Так, у Херсонській області було виявлено групу людей, які звітували перед невідомою жінкою за те, як саме проголосували. Жінка постійно знаходилася на шкільному подвір’ї виборчої дільниці. Спостерігачами було викликано поліцію для встановлення особи невідомої. Частина громадян, які звітували перед жінкою, називали її керівником та куратором дільниці. Після прохання поліцейського показати паспорт жінка покинула територію школи.

Спостерігачі КВУ повідомляють про зафіксовані спроби винесення бюлетенів за межі виборчої дільниці. Така ситуація мала місце в Одесі. Спроба винести бюлетень також зафіксована на Закарпатті: спостерігачі та члени комісії зафіксували як жінка з бюлетенем рухалася в бік виходу з дільниці. Особу змусили вкинути бюлетень в скриньку, однак перевіряється можливість винесення бюлетенів групою осіб.

Проблемою є відсутність на деяких дільницях необхідної кількості скриньок. Так, у Львівській області на деяких дільницях не вистачає переносних скриньок для голосування. Така ситуація має місце на 19 виборчих дільницях м. Львові. Спостерігаються пошкоджені скриньки, відсутні скриньки або ж виборчі комісії мотивують це недоцільністю використання всіх переносних скриньок через невелику кількість виборців, які виявили бажання голосувати вдома.

Спостерігачі КВУ повідомляють про певні аномалії щодо розміщення кабінок для голосування у Миколаєві. Так, на багатьох дільницях міста кабінки для голосування розміщені поруч із дверима, решітками та іншими структурами, через які можна фізично передати бюлетень. Це не є порушенням, однак окремі спостерігачі висловлюють побоювання, що таке розміщення кабінок, може свідчить про спроби фальсифікацій.

У Херсоні виявлено ситуацію подвійного включення особи до списку виборців. Так, в окрузі №182 на дільницю прийшов виборець із вимогою, щоб його викреслили зі списку виборців. Він пояснив, що є власником двох квартир і він отримав запрошення відразу за двома адресами. Чоловік проголосував на одній з них і вимагав, щоб його викреслили зі списку виборців на

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: