circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Стара частина міста може увійти до Світової спадщини ЮНЕСКО

02.03.2018, 20:57

text
Поділитися:

Деякі будівлі Запоріжжя можуть увійти до попереднього списку Світової спадщини Юнеско. До переліку архітектурних об’єктів планують внести будинки Соцміста. Це будівлі з майже віковою історією. Вони зведені ще у тридцятих роках двадцятого століття відомими на весь світ архітекторами.

Три будинки,які знаходяться поруч побудувала архітекторка Ольга Яфа у тридцятих роках двадцятого століття. Мистецтвознавці зазначають, це унікальні споруди, адже будинків, зведених саме архітекторками, не так багато. До того ж вони мають свій унікальний неповторний вигляд, який втрачається з плином часу. Ще декілька років тому тут, як і в будинку навпроти, був балкон, який нагадував палубу корабля. Але він зруйнувався. Так будинок частково втратив свій історичний вигляд.

Будинки-близнюки краєзнавці називають унікальними через їх схожість з античною архітектурою. Їх зовнішній вигляд нагадує гробницю древньо-римського пекаря Еврісака, яка знаходиться у Римі.

Круглий дім — є візитівкою Шостого поселення. Він побудований відомим на весь світ архітектором Лавровим. Свою назву отримав через те, що нагадує букву “С”. Подібних будинків, збудованих у 20-30 роках 20 століття у Запоріжжі десятки. Кожен вирізняється своїми архітектурними елементами, має цікаву історію та легенди. Краєзнавець Роман Акбаш каже, значення архітектурної спадщини Шостого поселення переоцінити важко.

Погоджуються з краєзнавцями і в Департаменті культури. Кажуть, внесення будинків Шостого поселення до списку культурної спадщини Юнеско дозволить зробити цілу низку заходів для реставрації та збереження історичних будівель. Це зробить наше місто більш привабливим для туристів.

Аби внести будинки Соцміста хоча б до попереднього списку ЮНЕСКО потрібно провести чималу роботу. Зараз у Запоріжжі працюють над створенням дорожньої карти.

Обрати будинки, які ввійдуть у перелік на розгляд ЮНЕСКО у Запоріжжі планують найближчим часом. Але це лише початок великої роботи, кажуть спеціалісти. Ще потрібно створити паспорти архітектурних об’єктів та почати їх реставрацію. Якщо ж Шосте поселення потрапить до списку Юнеско, ці будівлі отримають статус світової спадщини та гарантії їх збереження для нащадків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: