circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Студентам запорізьких вишів пропонують розробити інклюзивний дизайн

21.02.2020, 09:11

text
Поділитися:

Запоріжців запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт «Інклюзивний дизайн».

Організатор конкурсу — громадська організація інвалідів «Креавіта» за підтримки комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Харкова та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Мета конкурсу — впровадження в Україні середовища, продуктів і послуг, створених за принципами інклюзивного та універсального дизайну.

Інклюзивний та універсальний дизайн спрямований на створення максимально придатних умов для використання кожним мешканцем міста незалежно від віку, статі, інвалідності, функціональних порушень, рівня комунікативних можливостей або інших факторів.

Участь у конкурсі можуть взяти студенти, аспіранти, випускники закладів вищої освіти віком до 30 років.

Проєкти приймаються за такими номінаціями: «Житлові будинки та громадські будівлі й споруди»; «Громадські простори»; «Елементи вулично-дорожньої мережі міста»; «Предметний дизайн»; «IT-технології»; «Одяг та аксесуари».

Передовсім ідеться про інфраструктуру міст, сприятливу для розвитку інклюзії, проте яка потребує багатьох змін задля інтеграції людей з інвалідністю у суспільне життя. Наприклад, номінація «Предметний дизайн» спонукає конкурсантів до пошуку рішень для розв’язання побутових проблем людей з інвалідністю. Тим, у кого порушена дрібна моторика, могли б стати у нагоді спеціальні ножиці для різання паперу чи тканини, а спеціальна виделка — вживати їжу. У роботах студенти можуть запропонувати проєкти нових будинків або адаптації наявних, ідеї вдосконалення доступності пішохідних переходів та зупинок міського транспорту, а також розв’язати проблеми доступності громадського простору. Номінацію «IT-технології» спрямовано на створення програмних продуктів, які дадуть змогу людям з інвалідністю вести активний спосіб життя, а в номінації «Одяг та аксесуари» учасники конкурсу мають поборотися за розроблення для них стильного функціонального одягу, прикрас, побутової галантереї.

Подання заявок: до 26 квітня 2020 року.

Контактна інформація: +380 (57) 751-78-44, +380 (50) 300-34-81 — Олена Шингарьова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: