circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Суд визнав незаконним будівництво торгівельного центру на проспекті Соборному

13.12.2017, 09:59

text
Поділитися:

Прокуратура захистила інтереси держави та домоглась визнання недійсним договору про спільну діяльність, на підставі якого одне з ТОВ здійснювало будівництво офісно-торгівельної будівлі в центрі Запоріжжя, повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

За результатами вжитих заходів Запорізька місцева прокуратура №1 домоглась визнання у судовому порядку недійсним договору про спільну діяльність на підставі якого одне з товариств з обмеженою відповідальністю здійснювало будівництво офісно-торгівельної будівлі у центрі міста Запоріжжя.

Так, встановлено, що у вересні 2012 року одне з державних підприємств, у постійному користуванні якого перебуває земельна ділянка загальною площею 0,4279 га по пр. Соборному в Олександрівському районі обласного центру, уклало з товариством з обмеженою відповідальністю договір про спільну діяльність. Метою якого було нібито «спільне» будівництво офісно – торгівельної будівлі, а так званий «внесок» державного підприємства полягав у передачі права користування земельною ділянкою приватному товариству.

Разом з тим, при укладенні договору про спільну діяльність сторони залишили поза увагою, що правом розпорядження земельною ділянкою яка перебуває у постійному користуванні державного підприємства відповідно до закону надано виключно Запорізькій обласній державній адміністрації.

Тобто, державне підприємство, поза межами наданих йому прав та повноважень, фактично розпорядилось земельною ділянкою на користь товариства з обмеженою відповідальністю. Більше того будівництво офісно-торгівельних будівель не є метою діяльності ДП, а також не передбачено видами діяльності державного підприємства.

У зв’язку із цим, у квітні цього року Запорізькою місцевою прокуратурою № 1 пред’явлено до суду позовну заяву в інтересах держави в особі Запорізької обласної державної адміністрації про визнання недійсним договору спільну діяльність.

Під час розгляду справи з метою забезпечення позову та враховуючи, що на земельній ділянці вже здійснювалась забудова, прокуратурою до суду було також заявлено відповідне клопотання про заборону вчиняти будь-які дії щодо будівництва на земельній ділянці, яке судом задоволено.

Рішенням господарського суду Запорізької області від 04.07.2017 позовну заяву Запорізької місцевої прокуратури № 1 задоволено, договір про спільну діяльність визнано недійсним.

Не погоджуючись із вказаним рішенням суду товариство-забудовник подало апеляційну скаргу до Донецького апеляційного господарського суду (м.Харків).

Проте завдяки активної позиції органів прокуратури та безпосередньої участі у розгляді апеляційної скарги заступника керівника Запорізької місцевої прокуратури № 1 Віктора Харченка порушення інтересів держави упереджено.

Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 27.11.2017 апеляційну скаргу приватного товариства залишено без задоволення, а рішення господарського суду Запорізької області від 04.07.2017, яким задоволено позов місцевої прокуратури, залишено без змін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: