circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Техніка ДСНС готова до ліквідації наслідків негоди на Запоріжжі

01.12.2020, 12:29

text
Поділитися:

1 грудня у Запорізькій обласній державній адміністрації відбувся брифінг співробітників ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Спікерами виступили заступник начальника ГУ з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Семененко та заступник начальника ГУ із запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Назаров. Темою брифінгу стала оперативна діяльність підрозділів ДСНС області з початку поточного року та профілактична робота, яку проводять рятувальники для того, щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, травмуванню та загибелі людей на них.

Так, з початку року підрозділи Головного управління ДСНС за сигналом «тривога» здійснили 8848 виїздів (в порівнянні з 2019 роком – 9072). В результаті оперативного реагування врятовано 718 людей, з яких 62 дитини.

Особовий склад пожежно-рятувальних підрозділів ліквідував 5891 пожеж (що на 5% менше в порівнянні з минулим 2019 роком – 6230), на яких врятовано 80 осіб.

Для рятування людей та ліквідацію небезпечних факторів при дорожньо-транспортних пригодах підрозділи Головного управління залучалися 103 рази, на яких надали допомогу 31 людині. Піротехніки ДСНС області здійснили 388 залучень на виконання робіт з очищення території від боєприпасів, у ході яких вилучили та знешкодили контрольованим підривом 3586 одиниць вибухонебезпечних предметів.

З початку проведення протиепідемічних заходів на території Запорізької області із залученням техніки Головного управління здійснено дезінфекцію 1480 км доріг та 15 об’єктів соціальної сфери у м. Мелітополь, м. Пологи, cмт Більмак, c. Велика Білозерка, м. Василівка, cмт Приазовське, смт Веселе, смт Якимівка, смт Михайлівка, м. Вільнянськ, м. Дніпрорудне Василівського району та смт Андріївка Бердянського району.

У ході брифінгу рятувальники доповіли про готовність реагування на потенційні надзвичайні події, пов’язані з погіршенням погодних умов взимку. «Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та подій в осінньо-зимовий період підрозділи Головного управління готові залучити до дій 264 чоловік особового складу, 11 одиниць інженерної техніки (БАТ , автогрейдери, бульдозер, екскаватори, автокрани) та 5 одиниць техніки підвищеної прохідності, яка може використовуватися як тягачі» – зазначив заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Семененко.

Для запобігання випадкам переохолодження людей і надання допомоги населенню, в готовності до використання 4 мобільні пункти обігріву, які Головне управління готове встановити в населених пунктах області за рішенням місцевих органів влади.

Для оперативного реагування на водних об’єктах в готовності 2 катера на повітряній подушці МАРС-700 та 2 плаваючих транспортера ПТС-М.

Відповідно до Доручення голови Запорізької облдержадміністрації фахівці ДСНС взяли участь у перевірках лікувальних закладах щодо забезпечення автономними електрогенераторами. Наразі отриманні дані систематизуються. В оперативній готовності у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області для реагування на ймовірні виклики пов’язані з аварійним відключенням електропостачання, для надання допомоги населенню, зокрема медичним закладам перебуває 86 електростанцій і генераторів.

З настанням осінньо-зимового періоду збільшується ризик виникнення пожеж, які виникають в результаті порушень правил пожежної безпеки.

«У період з 01 жовтня 2019 по 01 квітня 2020 року на території Запорізької області виникло 2 170 пожеж, на яких загинуло 60 та отримали травми 37 осіб. В будівлях житлового призначення виникло 728 пожеж, що складає 33%, на яких загинуло 53 особи» – повідомив заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Назаров.

З метою зменшення ризику виникнення пожеж в житловому фонді, а також запобігання загибелі людей на пожежах, співробітниками Головного управління спільно із представниками засобів масової інформації, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. З настанням осені здійснено 210 рейдів щодо дотримання вимог безпеки життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки, з подальшим висвітленням цих заходів.

Актуальним залишається питання дитячої безпеки. На виконання Плану основних заходів цивільного захисту на 2020 рік спільно з Департаментом освіти і науки ЗОДА, обласними організаціями Добровільного пожежного товариства, Товариством Червоного Хреста, з зацікавленими організаціями проводяться різноманітні виховні заходи з дітьми в навчальних закладах, а саме: дні, тижні, місячник безпеки життєдіяльності, відкриті уроки з питань профілактики травматизму.

З огляду на епідеміологічну ситуацію, яка склалася в країні, з метою запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції, рятувальники проводять дитячі заходи із дотриманням карантинних вимог, а також, дистанційно в онлайн-режимі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: