circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Теплокомуненерго області заборгували «Запоріжгазу» 31 млн гривень

24.07.2020, 14:27

text
Поділитися:

З початку року виробники тепла для потреб населення заборгували операторам ГРМ понад 1 млрд.грн. Перед початком опалювального сезону проблему з боргами треба розв’язати. “Нині, проблема розрахунків теплопостачальних за спожитий природний газ для забезпечення потреб населення зайшла у безвихідь. Хоча теплокомуненерго використовують спеціальні рахунки”, – пояснив голова Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов.

Причин виникнення заборгованості декілька. По-перше, тарифи не повністю покривають витрати на виробництво теплової енергії і її транспортування. По-друге, населення оплачує послуги частково. Щоб вийти з боргової кризи, слід розглянути можливість списання заборгованості теплокомуненерго і встановити таким підприємствам економічно обгрунтовані тарифи на теплову енергію. Таким чином можна буде забезпечити своєчасність розрахунків за розподіл газу.

Для АТ “Запоріжгаз” ця проблема також актуальна. Адже запорука своєчасного початку опалювального сезону і стійкого його проходження – це своєчасні розрахунки за спожитий газ. “На сьогодні існує заборгованість з оплати послуг з розподілу природного газу підприємствами, що виробляють теплову енергію і бюджетними організаціями. Перед “Запоріжгазом” мають борг в розмірі майже 31 млн. грн Василівська, Дніпрорудненська і Токмацька тепломережі, а також концерн «Міські теплові мережі». Бюджетні організації міста Запоріжжя і області винні “Запоріжгазу” 638 тис. грн”., – розповідає комерційний директор “Запоріжгаза” Антон Кий. На думку АГРУ, для вирішення проблеми боргів теплокомуненерго і ТЕЦ необхідно розробити механізм списання заборгованості по усьому ланцюжку доставки газу для виробництва тепла для населення. Це необхідно для забезпечення населення теплом під час опалювального сезону 2020-2021.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: