circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

ТОВ «Біляївський каоліновий кар’єр» не отримувало дозвіл на проведення будівельних робіт

29.01.2021, 08:27

text
Поділитися:

28 січня у Запорізькій обласній державній адміністрації відбулося чергове засідання робочої групи з розгляду проблемних питань будівництва кар’єру з видобутку каоліну на території Павлівської ОТГ поблизу Вільнянська.

До роботи комісії приєдналися представники розробника родовища “Біляївський збагачувальний комбінат” та їх опоненти з громадської організації “Вольтерра”, незалежні експерти, спеціалісти екологічного профілю, представники громадськості та екоактивісти. З матеріалами засідань робочої групи з розгляду проблемних питань реалізації проекту ТОВ “Біляївський збагачувальний комбінат” можна ознайомитися тут.

Під час поточного засідання робоча група розглянула питання законності дозволів на будівництво кар’єру, наявності чи відсутності на ділянці розробки родовища особливо цінних ґрунтів, законності купівлі земельних ділянок, наявності необхідних для видобутку каоліну лабораторних досліджень, безпечності розміщення виробництва поблизу населених пунктів. З’ясовано, що з ряду порушених питань вже є судові рішення, які набули чинності.

Попередньо учасники комісії мали змогу ознайомитися із земельною та дозвільною документацією, поданою сторонами конфлікту.

Незалежними експертами з’ясовано, що у ТОВ «Біляївський каоліновий кар’єр» поки відсутній дозвіл на початок будівельних робіт. Комбінат має лише дозвіл для проведення підготовчих робіт. Наразі всі роботи на каоліновому кар’єрі припинено.

Представники громадської організації “Вольтерра” під час засідання робочої групи також порушили питання необхідності додаткових досліджень, щоб отримати актуальну інформацію і впевнитися в цілковитій безпечності розміщення виробництва поблизу населених пунктів.

Представники “Біляївського збагачувального комбінату” повідомили про свою готовність до співпраці та пообіцяли почати підготовку до проведення додаткових досліджень.

Робоча група з вивчення ситуації навколо будівництва Біляївського каолінового кар’єру поблизу Вільнянська продовжить працювати. Засідання комісії планується проводити щотижнево.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: