circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Триває дискусія щодо розміщення багатопрофільної лікарні Василівського округу

13.12.2018, 10:43

text
Поділитися:

Члени Госпітальної ради Василівського госпітального округу під час виїзного засідання обговорили питання розташування багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування в окрузі. У роботі ради взяли голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторія Клименко, міські голови Енергодара та Дніпрорудного, голови райдержадміністрацій Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Василівського та Михайлівського районів, а також головні лікарі закладів охорони здоров’я Василівського госпітального округу.

Очільник області наголосив, що в майбутньому, після остаточного об’єднання громад, у Запорізькій області заплановано створення п’яти – шести районів. Тому важливо, щоб багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування розташовувалася саме у м. Василівка. До того ж, за рішенням членів ради в окрузі можуть з’явитися кілька багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування.

– З втіленням у життя реформи децентралізації та подальшим об’єднанням районів ми маємо певні пропозиції Кабміну щодо подальших кроків. Проте я хочу, щоб ви розуміли, що це не штамп, обов’язковий до виконання. Це пропозиція, яку варто обміркувати та обговорити. Нині ми маємо визначитись, де у Василівському окрузі буде лікарня, яка об’єднає всі інші. Зараз є певні пропозиції щодо центру у Василівці. Так, у Дніпрорудному є своя чудова лікарня, але центром було б логічніше визначити саме Василівку. Тож, аби надалі не було розходжень, ми маємо детально розглянути цю ідею та зважити всі «за» і «проти», – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Начальник обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Микола Чуприна ознайомив присутніх із аналізом ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я Василівського госпітального округу. За його словами, в окрузі на сьогодні проживає 193253 особи, з них: діти (до 18 років) – 19%; молодь (18-35 років) – 22%; особи пенсійного віку (старше 60 років) – 22%.

За станом на 01.12.2018 року в межах Василівського госпітального округу наявні 908 стаціонарних ліжок у закладах охорони здоров’я: в Енергодарській СМСЧ №1 – 280, Василівській ЦРЛ – 165, Дніпрорудненській МЛ – 160, Кам’янсько-Дніпровській ЦРЛ – 156, ТМО Михайлівського району – 121 та у Великобілозерській ЦРЛ – 26. За 2017 рік у стаціонарах Василівського госпітального округу було проліковано 28981 пацієнта. Більшість із них – у СМСЧ №1 м. Енергодар (9564), Кам’янсько-Дніпровській ЦРЛ (5495) та Дніпрорудненській МЛ (5109).

Відділення екстреної медичної допомоги наявні лише в м. Енергодар, Кам’янці-Дніпровській та у смт Михайлівка. Найбільша чисельність багатопрофільних фахівців працює у СМСЧ №1 м. Енергодар (146 лікарів), у Василівській ЦРЛ – 61 та в Кам’янсько-Дніпровській ЦРЛ – 52.

У підсумку Микола Чуприна зазначив, що функціональні потужності діагностичної бази в закладах охорони здоров’я Василівського госпітального округу (рентген-апарати, ендоскопи, апарати УЗД) найбільше представлені в СМСЧ № 1 м. Енергодар. Діючі апарати МРТ, КТ в окрузі відсутні. Кількість пролікованих пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, інсультами в межах Василівського госпітального округу в Дніпрорудненській МЛ, Кам’янсько-Дніпровській ЦРЛ та СМСЧ №1 м. Енергодар майже однакова. За показниками надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим найбільш потужна база представлена в СМСЧ №1 м. Енергодар та Василівській ЦРЛ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: