circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Тривають розкопки “серця” Запоріжжя

10.12.2019, 18:58

text
Поділитися:

Наприкінці жовтня археологи та історики, дослідники Олександрівсткої фортеці, нарешті презентували перші знахідки двох валів і рову споруди. Цим і визначили точне місце знаходження історичної пам’ятки. На території запорізької гімназії №2 знаходяться залишки цитаделі святого Іоана, що становила південну частину Олександрівської фортеці, зведеної наприкінці 18 століття

Це була одна із фортець Дніпровської лінії для захисту від татар, яка простягалася від тодішнього Олександрівська до Бердянська. Але після приєднання Криму споруди втратили своє захисне значення і вже у 19 столітті вона була зруйнована. Дослідники називають Олександрівську фортецю матір’ю Запоріжжя. 3 роки тому на Шкільній, 36 побували геофізики. Вони пройшли майже усю територію з магнітометрами та визначили приблизне місцерозташування пам’ятки. І вже завдяки розкопкам вдалось виявити перші знахідки.

Науковці вже у передчутті. Адже завдяки знахідкам та їхній прив’язці до вуличної мережі з’явиться можливість визначити точні масштаби місця, де починалась історія Запоріжжя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: