circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У 53 освітніх та 7 медичних закладах Запоріжжя утеплять будівлі

26.10.2018, 13:18

text
Поділитися:

У Запорізькій міській раді відбулася нарада з представниками Мінрегіону, ГУПП, консультантами COWI та експертами Європейського інвестиційного банку в рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України. Запоріжжя стало одним із міст країни, де буде реалізовуватись проект Європейського інвестиційного банку з термомодернізації будівель. Сьогодні учасники зустрічі обговорювали технічні питання з підготовки необхідних документів. Після цього зможуть приступити до реалізації Програми, повідомляє прес-служба мерії.

З лютого 2016 року місто Запоріжжя бере участь у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

За результатами трьох етапів відбору у травні 2018 року Координаційним комітетом Програми затверджено Перелік проектів з високим ступенем готовності. Це проекти 5 міст України. Серед них і проект м. Запоріжжя «Комплексний проект з термомодернізації бюджетних будівель м. Запоріжжя». Він передбачає впровадження термомдернізацію 53 об’єктів освіти та 7 закладів охорони здоров’я. Загальна вартість проекту складає близько 18,5 млн. євро – зі співфінансуванням Запорізької міської ради. З них 15,5 млн.євро виділяє Європейський інвестиційний банк.

Наразі сформовано перелік об’єктів, на яких планується реалізувати заходи із термомодернізації протягом першої черги (10 об’єктів освіти та 2 об’єкти охорони здоров’я). За умовами Програми, за 5 років у Запоріжжі має бути термомодернізовано всі 60 обраних муніципальних об’єкти.

Сьогодні учасники зустрічі обговорювали технічні питання з офорлмення необхідної документації. Адже щоб Запорізька міська рада отримала фінансування треба підписати тристоронню фінансову угоду між міською радою, урядом України і Європейським інвестиційним банком.

-Треба відповідати умовам. Перша з них – мати технічно-економічне обгрунтування того, що ці енергоефективні заходи будуть реалізовані в Запоріжжі, що вони дадуть певний ефект на кожну будівлю. Всі закупівлі будуть проводитись за європейськими правилами, потрібна дуже серьйозна підготовка документів до цих тендерів. Умови в певній мірі диктує Європейський інвестиційний банк, він вимагає від нас проведення міжнародних тендерів. Тобто умови буде оприлюднено в 27 країнах, для того, щоб всі потенційні підрядники могли взяти участь в проекті – не важливо, звідки, – розповів Серій Мешок, заступник запорізького міського голови Запоріжжя.

Планується, що після вирішення всіх документальних питань, термомодернізацію запорізьких будівель вдастся розпочати вже в наступному році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: