circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У березні збільшені пенсії отримали 400 тис. запоріжців

27.03.2019, 13:05

text
Поділитися:

З 1 березня 2019 року розпочато виплату перерахованих пенсій, виплату одноразової доплати до пенсій та житлових субсидій пенсіонерам. Також очікують виплати підвищених розмірів пенсій працюючим пенсіонерам області з 1 квітня. Про суть та механізм перерахунку дає розяснення начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко.

Автоматичну індексацію пенсій згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за новим принципом було заплановано під час пенсійної реформи ще у жовтні 2017 року. У Законі передбачено, що індексація здійснюватиметься щороку починаючи з 2019-го.

З 1 березня цього року Пенсійний фонд України провів такий перерахунок. Звертатись до органів Пенсійного фонду із заявою було не потрібно, його проведено автоматично за матеріалами пенсійних справ отримувачів пенсійних виплат.

Індексацію (перерахунок) здійснено з урахуванням інфляційних процесів і зростання рівня заробітної плати в Україні у 2018 році.

Суть перерахунку: показник середньої заробітної плати, який враховують під час обчислення пенсії, збільшується на коефіцієнт, що складається з 50% показника зростання середньої заробітної плати по країні, з якої сплачено страхові внески, плюс 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік. Затверджено порядок проведення індексації та коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати в розмірі 1,17.

Перерахунок пенсій проведено для осіб, які отримують пенсії, призначені згідно із законами України:

«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 3 764,40 грн. (середня заробітна плата за 2014-2016 роки);
«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (з числа військовослужбовців строкової служби) – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 3 764,40 грн;
«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (які отримують пенсії обчислені, виходячи із заробітної плати, визначеної за роботу у зоні відчуження) – на коефіцієнт 1,17 збільшується показник 928,81 грн. (середня заробітна плата (дохід) на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік).
Крім цього, пенсіонерам, які отримують пенсії, призначені згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають повний страховий стаж (30 років – жінки, 35 років – чоловіки, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, – 20 років жінки, – 25 років чоловіки) та у яких розмір пенсії не перевищує суми 1669,20 гривень (40% від мінімальної заробітної плати 4173 грн.), передбачена виплата одноразової доплати до пенсії в сумі 2410,17 грн. Одноразова доплата виплачуватиметься рівними частинами (по 1205,09 грн.) у березні та у квітні.

Це одноразова індексація тим, хто має великий страховий стаж, але через низьку зарплату не одержить проіндексовану виплату за законом. Це сума, яку розрахували виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, збільшеного на коефіцієнт індексу споживчих цін за 2015-2016 роки за даними Держкомстату. Тобто, йдеться про підтримку тих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, хто багато працював, але має мінімальну пенсію.

У Запорізькій області із загального числа пенсіонерів в результаті перерахунку підвищення отримали 437,2 тис. пенсіонерів або 81,2% від їх загальної кількості (538,2 тис.). Одноразову доплату до пенсії в розмірі 2410,17 грн. встановлено в області 83 425 особам. Середній розмір підвищення пенсії з урахуванням одноразової доплати склав 581,70 грн.

Якщо говорити про кількість пенсіонерів області та середні розміри підвищення їх пенсій в розрізі Законів України, то вони наступні :

«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» – 435,2 тис. осіб (99,5 %) в середньому на 581,03 грн.;
«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» – 1,3 тис. осіб в середньому на 770,52 грн.;
«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – 0,7 тис. осіб в середньому на 648,02 грн.
З урахуванням проведеного перерахунку середній розмір пенсій в області у порівнянні з лютим цього року зріс на 478 грн. та за станом на 1 березня склав 3 293, 60 грн.

Крім цього, з березня 2019 року Урядом розпочато виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидію призначено у 2018 році.

Органи Пенсійного фонду України в області здійснили усі необхідні заходи, щоб забезпечити виплату монетизованих житлових субсидій 106 тис. пенсіонерам – субсидіантам області, одночасно з виплатою підвищених пенсій.

Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримали пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня. Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія зарахована на картку. А тим, хто отримує пенсію через поштові відділення отримали монетизовану субсидію разом з пенсійними виплатами.

З 4 квітня буде продовжено виплату субсидій в грошовій формі пенсіонерам разом з виплатою пенсій.

З 1 квітня 2019 року буде автоматично перераховано пенсії працюючим пенсіонерам.

Такий перерахунок проводиться щороку з 1 квітня без додаткового звернення за умови, що на 1 березня року, в якому він здійснюється, особа набула право на такий перерахунок, а саме: якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа працювала чи продовжує працювати та має не менше як 24 місяці страхового стажу; якщо після призначення (попереднього перерахунку) пенсії особа працювала чи продовжує працювати, але має менш ніж 24 місяці страхового стажу, але від дати призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло 2 роки.

За оперативними даними в Запорізькій області підвищені розміри пенсії у квітні отримають понад 11 тисяч громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: