circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

“У черзі” на зникнення стоять запорізькі малі річки

28.08.2018, 23:05

text
Поділитися:

Не Дніпром єдиним. На території Запорізького краю протікає 62 малі річки. Водойми постійно заболочуються, засмічуються та засихають, констатують екологи. Попри вимоги Земельного кодексу України, захисні смуги біля річок відсутні або забудовані. Фахівці схвильовані, адже це руйнує природні ландшафти та поступово знищує водойми. Під загрозою опинилися і малі водні артерії Запоріжжя.

Біля однієї із запорізьких водойм має бути не менше 25 метрів вільного простору. Так вимагає Земельний кодекс України. Інакше річка постійно забруднюється та засихає. Проте нерідко на місці захисної смуги зростають будівлі. Тому річка Мокра Московка, кажуть знавці, за 10 років взагалі зникне. Її середня глибина — 50 метрів. У заплаві, по проспекту Соборному, немає і метра. Місцина заболочена та брудна. Береги тут беззахисні. Ландшафт постійно руйнується через забудови та навантаження на мости. У місцевих жителів такі пейзажі викликають сум та відразу.

Місцеві екоактивісти розповіли: три місяці тому Мокра Московка була ще повноводною. Зараз середина річки пересохла. Рівень води там скоротився майже в 4 рази. За словами фахівців, часто на сполох б’ють самі запоріжці. Люди стурбовані: річки просто “стоять у черзі” на зникнення.

Щомісяця цю річку досліджують і студенти факультету біології Запорізького національного університету. Запевняють: за результатами останніх аналізів, ситуація у водоймі досить позитивна.

Зате ця річка, котра протікає неподалік Запорозького дуба, відлякує кожного, хто на неї подивиться. Біля річки Верхня Хортиця сміття завжди повно. Відповідно, тут – антисанітарія, заболочування водойми та й запахи тут — не дуже. Раніше це була повновода та здорова водойма, згадують хортичани.

Нещодавно міський голова Володимир Буряк запропонував розробити Програму щодо покращення та відновлення річок і водойм у всьому місті. Проект презентували під час засідання комісії з екології. Та перед усіма роботами спочатку потрібно провести спецдослідження. Проект передбачає 3 види досліджень. Для цього знадобиться штат спеціалістів і час. Міська Програма розрахована на 10 років. Вона передбачає очищення русел і берегів від сміття, відновлення мостів, водозаборів і насосних станцій. Проект отримав позитивні відгуки від українських фахівців. Однак для втілення задуму потрібні додаткові кошти. Роботи щодо покращення стану малих річок та відновлення водойм у місті почнуться, якщо проект підтримають на найближчій сесії міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: