circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У центрі Запоріжжя відкрилась дитяча бібліотека нового формату

09.10.2020, 18:30

text
Поділитися:

Кінотеатр, ігрова зона та велика читальня. У центрі Запоріжжя відкрилась вже п’ята оновлена цього року бібліотека. Цього разу це центральна дитяча по вулиці Олександрівській, 51. В оновленій читальні побував міський голова.

На вул. Олександрівській, 51 розташована центральна дитяча бібліотека міста. Півроку тому у закладі розпочали капітальне оновлення. За цей час читальня докорінно змінилась: простору стало більше, з’явились м’які меблі, нові книги та цікаві дитячі локації. Таких змін тут чекали довго.

Спеціалістка Центральної дитячої бібліотеки Неля Крамаренко каже, оновленню радіють і бібліотекарі, і читачі. Перші – оскільки змінились умови праці. А читачі – тому що з’явилась оновлена сучасна бібліотека з новими залами. Це медіа-зал 3D, коворкінг, ігрові зали, також з’явилися кіно і мультзали.

Територія закладу умовно поділилась на кілька секцій: це локація відпочинку для батьків, які привели сюди малечу, та велика читальня для дітей. Щорічно книги тут беруть близько п’яти тисяч підлітків. Інша частина закладу – це просторий медіа-зал, який може трансформуватися теж у читальню.

Але чого найбільше чекали у закладі – так це появи кінозали. Тут дітям будуть не лише показувати повчальні казки, а ще читати їх і заохочувати до опанування літератури.

Також у закладі створили ігрову зону для найменших читачів і навіть облаштували тут ляльковий театр.

Для мам, які приходять із немовлятами, в окремій локації облаштували спеціальне місце для сповивання. Нагадаємо, це вже п’ята оновлена читальня цьогоріч. Реформа стартувала рік тому і мала на меті реорганізувати бібліотечну систему у публічні заклади. Тобто це об’єднання дитячої та дорослих читалень. За рахунок цього вдалось підвищити заробітну плату працівникам зі збереженням кількості робочих місць для них. Міський голова наголосив, Запоріжжя стане першим містом в Україні, де ця реформа успішно реалізовується.

Міський голова Володимир Буряк згадує, у ідеї реформування бібліотек свого часу було багато супротивників, котрі вважали, що реформа – це скорочення або оптимізація. Але кількість бібліотек у місті залишилася незмінною. Тож Запоріжжя стало одним із перших міст України, де вдалося втілити бібліотечну реформу.

А от відкрити читацький квиток і взяти улюблену книжку додому діти зможуть вже завтра. У майбутньому такі зміни чекають на кожну бібліотеку міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: