circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У центрі «Затишна домівка» прийматимуть постраждалих від насильства жінок

18.02.2021, 08:58

text
Поділитися:

17 лютого відбулося чергове засідання комісії з питань освіти і науки, культури, спорту, молоді та туризму. Депутати зокрема заслухали питання щодо розширення кола осіб, які зможуть скористатися послугами комунального закладу «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка».

Як розповіла начальниця служби у справах дітей Запорізької міськради Наталя Сиворакша, впродовж двох останніх років послугами «Затишної домівки» скористалися 113 осіб, серед яких матері з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, а також особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (віком від 16 до 23 років).

Шукати прихистку зокрема спонукали прояви домашнього насильства – фізичного та психологічного – з боку чоловіків до матерів та неповнолітніх дітей. Надходили й усні звернення скривджених жінок, які не мали дітей або статусу особи з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а відтак не могли бути зарахованими до центру, оскільки допомога їм не регламентувалася Положенням про заклад.

– Ми хочемо запропонувати таку послугу – розширити можливості «Затишної домівки» і приймати жінок, які постраждали внаслідок насильства у родині. Відповідно до закону вони можуть перебувати у нас не більш 90 днів, але цього цілком достатньо. Головне – це вирішити їх психологічні проблеми і також знати, куди вони планують повертатися. Втім, факт прояву насильства повинна підтвердити поліція, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і, звичайно, служба у справах дітей, – зазначила начальниця служби у справах дітей Запорізької міської ради Наталя Сиворакша.

Отже, до переліку отримувачів послуг «Затишної домівки» планується включити жінок, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, відносно яких існує підозра, що вони стали жертвою злочинів насильницького характеру (проти життя та здоров’я), незаконного позбавлення волі, торгівлі людьми, незаконного примусу, погроз чи домагань. Відповідний проєкт рішення народні обранці розглянуть на найближчій сесії міськради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: