circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Гуляйпільському районі СБУ та поліція викрили псевдодержавне утворення

11.06.2021, 12:06

text
Поділитися:

На Запоріжжі правоохоронці блокували спробу створення на території області псевдодержавного утворення «Гуляйпільська міська рада». За попередньою версією слідства, його функціонування ініціював місцевий поборник так званого «народовладдя» 1955 року народження. На меті було створити на території Гуляйпільського району, а також на всій території Запорізького регіону «орган самоврядування», який би не визнавав повноважень державних органів влади України та законодавства. Планувалося створити самопроголошений орган влади з власними фінансовими установами, судовими та правоохоронними органами, інформує Відділ комунікації поліції Запорізької області.

Учасники псевдоутворення проводили публічні заходи, на яких пропагували невизнання діючої влади в Україні, закликали до створення силових груп швидкого реагування для захоплення органів влади, правоохоронних та судових органів. Мешканців району активно агітували приєднуватись до їх руху для проведення масових акцій і дестабілізації суспільно–політичної ситуації в Україні.

До лав псевдоутворення приймали усіх бажаючих. Лідери незаконної організації видавали новим членам «відповідні посвідчення», обіцяючи звільнення від сплати податків, служби в армії, реєстрації рухомого та нерухомого майна, непідсудності органам судової влади України, уникнення сплати комунальних платежів та інше.

Намагаючись легітимізувати свої повноваження, організатори фейкового органу місцевого самоврядування провели в районі збори, на яких обрали «міського голову» та «депутатів».

Крім цього, його члени прийняли участь у так званих «Всейкраїнських урядовчих зборах громади українського народу», на яких затвердили новий державний герб, прапор України та обрали «президента».

У «депутатів» та «міського голови» незаконно створеної «міської ради» оперативники Служба безпеки України за участі поліцейських слідчих провели низку обшуків та вилучили уставні документи фейкового органу, протоколи зібрань активістів, печатки, штампи, комп’ютерну техніку та інші предмети і документи, які є речовими доказами протиправної діяльності.

Вилучені матеріали направлені для проведення відповідних експертиз, після чого буде прийняте рішення щодо притягнення до відповідальності всіх осіб причетних до протиправної діяльності.

Слідчими поліції продовжується досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 1 ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: