circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Художньому музеї відкрилася виставка Миколи Колядки

17.12.2021, 16:41

text
Поділитися:

До 70-ї річниці з дня народження художника Миколи Колядки Запорізький художній музей відкрив виставку творчого спадку автора. В експозиції представлено майже дві сотні робіт. Багато з них, за словами фахівців, широкий загал не бачив ніколи.

Микола Колядко був дивовижним художником. Відкритий для вражень, готовий до духовних зусиль та усвідомлений творчої необхідності. Так про нього розповідають в обласній Спілці художників. Свій багатий внутрішній світ та тонку організацію душі він виливав на полотна. Саме тому його твори виходять із побутового контексту, перетворюючись на емоційний діалог.

Ірина Гресик, голова Запорізької організації Національної спілки художників України, розповідає:
“Його роботи – це творче переосмислення натури. Філософське ставлення ми бачимо і у пейзажах”.

Від українського бароко до майже абстрактного мистецтва – художник працював у багатьох жанрах, торкаючись різних тем, та в кожній з робіт можна дослідити філософський підтекст.

Відвідувач виставки, філософ та письменник Сергій Тарадайка розповідає свої враження від однієї з картин: “На мій погляд, це печера Платона. Коли людина знаходиться у пітьмі, знаходиться в темряві і лише світ звідкись з віддаля, невідомо звідки фактично визначає наше бачення світу. Головна ідея Колядки, що світ формується через лінію, і це лінія кола, це лінія сфери. Це також, до речі, давньоантична платонівська ідея. Коло -це прообраз всього життя”.

Серед творчого спадку митця можна побачити художні та графічні твори, офорти та навіть декілька скульптур. Більшість робіт на виставку надала родина художника, ще 31 картина – з фондів музею, інші – з приватних колекцій. Створені вони, здається, на одному диханні, зауважують у музеї.

Інга Янкович, директорка Запорізького художнього музею, зазначає: “Художник не докладає жодних зусиль, щоб написати всі твори, такі великі твори, масштабні роботи. Казалось, що він не починав працювати, поки в нього в голові не визріє вся композиція. А потім швидко її втілював в життя. До тем він звертався різних, але серед них були філософські як ось “Страта Дон Кіхота””.

Остання картина художника – «Доля» – так і залишилася незавершеною. Постать жінки нагадує Шевченківську Катерину і також наштовхує на роздуми про долю людини і вибір художника. Здається, що творчість Миколи Колядка обірвалася на початку нового етапу. Але й тим, що залишив після себе митець, можна сповна насолодитися, незважаючи на плин часу.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: