circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У хворих запоріжців масово виявляють британський штам COVID-19

27.04.2021, 12:15

text
Поділитися:

Унікальне обладнання, що у тестовому режимі запрацювало у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, дозволяє чітко виявляти мутації хвороби.

Про це стало відомо під час засідання оперативного штабу з протидії COVID-19, яке відбулось під керівництвом директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олексія Кулинича.

Заступник генерального директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак повідомив, що нові витратні матеріали, отримані вірусологічною лабораторією Запорізького лабораторного центру МОЗ України, дозволяють не лише виявляти вірус, але й відрізняти його штами.

Так, запуск цього обладнання, зроблений 26 квітня на пробах у м.Запоріжжі виявив британський штам вірусу у 15 з 16 протестованих зразків. А тести найближчих двох днів, що будуть зроблені у інших населених пунктах нашого регіону, дозволять підтвердити чи спростувати гіпотезу, що третя хвиля COVID викликана виключно британським штамом хвороби.

Загалом в Україні виявлено циркуляцію 18 мутованих штамів, що походять із країн Європи (Італія, Данія, Бельгія, Велика Британія), Південної Америки, Азії та Австралії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: