circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У краєзнавчому музеї показали історію пивоваріння на Півдні України

31.03.2021, 18:30

text
Поділитися:

Найбільш ранні згадки про наявність броварні в Олександрівську зʼявляються ще у 1798 році. Принаймні тоді її позначили в експлікації до плану міста. Офіційно перший пивоварний завод на території сучасної Запорізької області був заснований у менонітській колонії Гальбштадт, нині Молочанськ, а у предмісті Олександрівська — у колонії Шенвізе у 1866 році. Зараз про ці часи нагадують уламки пляшок та старі світлини. Все інше — мало збереглося. Пляшки — це, мабуть, найголовніше в пивній історії.

Окрім дійсно раритетних пляшок, в експозиції багато пивної атрибутики. Це кришки, відкривачки, етикетки та багато іншого. Є навіть інсталяції з вʼяленою рибою та молочними бідонами, в які набирали напій кілька десятків років тому. Ось із таких бокалів колись вживали пиво в найпопулярніших, а нині неіснуючих, запорізьких ресторанах.

Насправді ця виставка — лише спроба показати історію пивоваріння на теренах Запорізької області. Багато матеріалів презентували приватні колекціонери, які завзято віддають себе улюбленій справі.

Скільки наразі експонатів в експозиції — не рахували навіть організатори. Але сподіваються, з часом їх ставатиме тільки більше. Адже пивна історія краю того варта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: