circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У краєзнавчому музеї презентували планшет-виставку про тих, хто пережив ГУЛАГ

15.09.2020, 20:37

text
Поділитися:

Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко — це далеко не повний перелік відомих українців, які побували у таборах ГУЛАГу. З 1920-х років туди відправляли тих, хто, на думку тодішньої влади, був проти радянського режиму. На 19-ти планшетах виставки зображена вся історія жертв таборів. Серед них — науковці, військові, письменники, духовенство та репресоване селянство.

Історики кажуть, найбільше до таборів та спецпоселень потрапляло українців. Їх засуджували на 15-25 років або давали довічне ув’язнення. У самих таборах та поселеннях людей змушували виконувати різну важку роботу, крім цього, в’язнів били та навіть катували. За словами завідувача відділу новітньої історії обласного краєзнавчого музею Володимира Лінікова, інколи терміни сумувалися вже безпосередньо у стінах табору. Причиною слугували додаткові слідчі дії, прояви непокори або спроби втекти.

Рік тому у Запорізькій області почала діяти комісія з реабілітації репресованих. ЇЇ мета – повернути добре ім’я нашим землякам, яких утримували у таборах, на спецпоселеннях, у каральних психіатричних закладах. Науковці кажуть, що й досі розглядають справи 50-річної давнини, але й мають з десяток нових звернень від громадян, які просять реабілітувати їхніх рідних. Історик та голова обласної комісії з реабілітації репресованих Федір Турченко зазначає, що дуже багато людей, які потребують того, щоб реабілітували їх самих або їхніх дітей, які були колись репресовані, — це дуже літні люди. На них висить клеймо, що вони члени сім’ї ворогів народу. Зараз вони звертаються у цю комісію задля того, щоб зняти це тавро.

Виставка про історію тих, хто пережив ГУЛАГ, зараз діє в усіх регіонах України. У майбутньому організатори планують її доповнити історіями про кримських татар та зробити постійною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: