circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка на честь Якова Новицького

29.11.2021, 18:34

text
Поділитися:

До своєї 100-ї річниці у Запорізькому краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену його засновнику та першому директору – Якову Новицькому. В експозиції представлено понад 200 експонатів.
Про життя Новицького як людини та діяча науки й культури розповідають документи та світлини. Він був освітянином, викладачем та краєзнавцем. В експозиції представлені його листи до Дмитра Яворницького та інші цікаві артефакти.

Завідувачка відділом історії краю обласного краєзнавчого музею Світлана Козиряцька каже, на виставці представлені козацькі речі, листівки, навіть побутові речі Якова – ложка і виделка, якими він користувався. На 2 ложках, чайній та столовій є монограми Я.Н. – Яків Новицький.
Попри доволі скромне життя, Яків Новицький мав всеукраїнське визнання. В 1926 році вперше вийшов огляд його творчості як історика.

Експозицію, присвячену безпосередньо засновникові музею, збирали по частинах. Тут є експонати, що передали Державний архів області, Національний музей Яворницького у Дніпрі, наукове товариство Новицького та меценати. Наприклад, античні монети зі старовинної Ольвії – античного грецького поселення на території сучасної Миколаївської області біля с. Тарутіно. І дуже багато століть цими монетами користувалися в Україні. Також в цій колекції є більш сучасні монети. Наприклад, Орт – срібна монета часів Речі Посполитої короля Сигізмунда III.

На думку істориків, головне надбання Якова Новицького в тому, що Запоріжжя стало сприйматися у суспільстві як колиска запорозького козацтва. Виставка ж на його честь працюватиме до середини січня.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: