circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Мелітополі розпочало роботу соціальне таксі

08.08.2018, 12:23

text
Поділитися:

Його робота стала можливою завдяки платформі «Громадський проект» при Мелітопольській міській раді, де кожен житель міста/ОТГ може подати проект, пов’язаний з покращенням життя на територіях, та взяти участь у конкурсі. Одним із таких переможців став проект «Соціальне таксі, кому важко-підвези».

Таким чином у Мелітопольському територіальному центрі соціального обслуговування з’явилося соціальне таксі, яке наразі перше і єдине в Запорізькій області. В червні поточного року відбулись перші виїзди за адресами, а вже в липні почалася регулярна робота. Наразі клієнти соціального таксі можуть скористатися ним двічі на місяць. Якщо з особою на візку потрібно їхати супроводжуючому, то для нього послуга теж безкоштовна.

Зараз соціальним таксі можуть скористатися лише люди з інвалідністю І та ІІ групи з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках. Ще одна умова для користувачів – розмір пенсії, який не повинен перевищувати двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (за станом на 1 січня 2018 р. – 2748 грн.).

На реалізацію проекту «Соціальне таксі» з міського бюджету Мелітополя було виділено 200 тисяч гривень. Переможець конкурсу за власні кошти придбав і встановив на автомобілі спеціальний підйомник. Функції диспетчерів виконують дві дівчини – волонтерки, які на безоплатній основі приймають заявки від людей з інвалідністю. Їм та водієві машини за рахунок проекту придбано мобільні телефони. Здебільшого виділені кошти витрачаються на паливо і оплату роботи водія.

Утім, є підстави очікувати, що мелітопольський почин не залишиться єдиним і отримає поширення.

Урядом запроваджено у цьому році реалізацію нової програми стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю. На придбання спеціально обладнаних автомобілів для створення служб перевезень людей з інвалідністю у Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти в сумі 30 млн. грн.

У рамках пілотного проекту передбачається придбання спеціальних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, і передача їх територіальним громадам за результатами проведеного конкурсу. На участь у конкурсі служб перевезень людей з інвалідністю необхідну документацію із Запорізької області подали Широківська, Якимівська та Приморська об’єднані територіальні громади. Наразі вони очікують результатів ІІ етапу конкурсу від Міністерства соціальної політики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: