circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Мелітополі відбулася всеукраїнська конференція бджолярів

30.10.2018, 12:12

text
Поділитися:

На базі Таврійського державного агротехнологічного університету в м.Мелітополь відбулася виставка-конференція «Сучасне бджільництво 2018», яка організована за підтримки Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Українського проекту бізнес-плодоовочівництва та проекту Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Варто відзначити, у світовому виробництві меду Україна посідає третє місце та перше – в Європі.

Участь у заході взяли 320 бджолярів із різних, переважно південних регіонів України, науковці, експерти, представники державних установ. У фойє центру культури та дозвілля університету розташували свої експозиції пасічники, виробники бджолярського реманенту та обладнання.

Учасників заходу привітали заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмила Щербина, директор інформаційного консультативного центру «Агро-Таврія» Геннадій Подшивалов та експерт проекту Програми малих грантів Глобального екологічного фонду Наталя Бернага.

У ході конференції бджолярі поділилися своїми здобутками, обговорили реальний стан галузі, ситуацію на внутрішньому та світовому ринках меду, перспективи експорту. Присутнім було доведено методичні рекомендації щодо правового регулювання бджільництва та використання засобів захисту рослин, які розроблені Всеукраїнським об’єднанням «Спілка пасічників України» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Ці методичні рекомендації будуть корисними пасічникам, агровиробникам та органам місцевого самоврядування. Громадська організація «ГРАНД ЕКСПЕРТ» представила електронний інструмент – систему моніторингу процесу хімічної обробки рослин, яка дозволяє миттєво й безкоштовно оповістити бджолярів про планову обробку рослин.

Під час сесійної частини конференції спікери у своїх доповідях торкалися проблем підвищення рентабельності бджільництва, кооперації пасічників, загибелі бджіл, використання високопродуктивних спеціальних медоносних рослин, відтворення племінних ресурсів бджільництва, експорту меду та формування ціни на нього.

Запорізькі бджолярі-практики поділилися досвідом успішної зимівлі бджіл, запровадження промислових технологій виробництва і переробки продукції бджільництва.

Як зазначили у Департаменті агропромислового розвитку ОДА, Запорізька область є одним з найбільших регіонів-виробників сільськогосподарської продукції в Україні, одним з пріоритетів якої є розвиток галузі бджільництва. Щорічно у всіх категоріях господарств області виробляється більше п’яти тисяч тонн меду, з яких понад 1,5 тис. тонн експортується. В області створено та працює обласне благодійне товариство бджолярів, що займається підтримкою і розвитком бджільництва в регіоні, а також благодійною діяльністю. Стабілізація та подальший розвиток галузі бджільництва є перспективним напрямком економічного розвитку регіону, що дає можливість створення нових робочих місць, поліпшення добробуту і підняття життєвого рівня сільського населення області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: