circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Мелітопольському районі з’явиться 6 нових громад

16.12.2019, 09:22

text
Поділитися:

Під головуванням керівниці апарату облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Запорізької області, в якому взяли участь представники об’єднаних територіальних громад області, депутатського корпусу Запорізької обласної ради, виконкому Запорізької міської ради та Дніпрорудненської міської ради. Учасники засідання обговорили перспективний план формування територій громад Запорізької області.

– Ми проводимо засідання робочої групи щодо внесення змін до перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад. Наступний 2020 рік – це останній термін процесу формування об’єднаних громад. Тож вибори у 2020 році мають відбутися на новій територіальній основі. На сьогодні у Запорізькій області створено 60 об’єднаних територіальних громад і кожна з них – це окремий успіх. Із 20 районів області території чотирьох повністю покриті об’єднаними територіальними громадами: Великобілозерського, Оріхівського, Чернігівського та Більмацького, що є найвищим показником по Україні. Запорізька область упевнено утримується серед лідерів та посідає почесне місце серед інших регіонів України. Перспективний план на 100% охоплює територію Запорізької області, тож триває процес об’єднання громад. На сьогодні вже понад 70% території області покрито громадами. З початку року створено сім громад, наразі очікуємо на створення ще однієї громади у Вільнянському районі. Міністерство розвитку громад надало критерії спроможності громад. І приємно відзначити, що запорізькі громади мають високий та середній рівень спроможності. Проте 10 громад не відповідають критеріям кількості дітей шкільного та дошкільного віку. Зрозуміло, що маленькі громади не відповідають усім визначеним критеріям та не можуть виконати всі повноваження на місцях. Тому буде прийнято рішення про укрупнення існуючих громад для їх спроможності та розвитку, – зазначила Зінаїда Бойко.

Учасники засідання розглянули пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Запорізької області по Мелітопольському, Приморському та Василівському районах. Також обговорили пропозицію Запорізької міської ради щодо формату Запорізької міської територіальної громади.

За підсумками засідання робочої групи прийнято рішення внести зміни до перспективного плану в частині Мелітопольського району, зокрема, в районі запроєктовано створення шести об’єднаних територіальних громад: Костянтинівської сільської, Мирненської селищної, Новенської сільської, Новобогданівської сільської, Семенівської сільської, Терпіннівської сільської.

По Приморському та Василівському районах члени робочої групи не дійшли згоди щодо внесення змін до перспективного плану.

Пропозицію Запорізької міської ради щодо формату Запорізької міської територіальної громади вирішено направити до територіальних громад Запорізького та Вільнянського районів, яким пропонують увійти до міської ОТГ, для обговорення та надання своїх пропозицій.

З урахуванням прийнятих членами робочої групи рішень надано відповідні доручення щодо розроблення проєкту змін до перспективного плану формування територій громад Запорізької області та направлення його в установленому порядку до Кабінету Міністрів України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: