circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Мелітопольському районі відкрили нову амбулаторію

11.06.2018, 14:03

text
Поділитися:

Перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян перебуває з робочою поїздкою в Мелітопольському районі. Тут вона взяла участь в урочистому відкритті амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Нове – комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мелітопольської районної ради Запорізької області», повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Сьогодні ми відкриваємо амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Вона розрахована на обслуговування 2 743 осіб із шести населених пунктів. Тобто, зона діяльності фахівців амбулаторії – 12 кілометрів. На оновлення амбулаторії загальної практики-сімейної медицини було витрачено понад 6,5 мільйона гривень на умовах співфінансування. Це субвенції ДФРР та соціально-економічного розвитку – майже 4,5 мільйона гривень. Кошти, виділені з обласного бюджету, – 1 мільйон гривень, а також понад мільйон гривень з бюджету Новенської сільради. Нині амбулаторію укомплектовано сучасним обладнанням, меблями та іншим на суму 70 тисяч гривень. Також було придбано додаткове медобладнання за 6 тисяч гривень з місцевого бюджету. Це тільки перший крок. Адже в цьому році ми плануємо подальше створення нових сімейних амбулаторій, де люди зможуть отримати он-лайн консультації відповідних фахівців. Для цієї мети Запорізькому регіону виділено 121,5 мільйона гривень, – повідомила перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян.

Посадовець вручила сертифікат на 74,5 тисячі гривень для забезпечення робочого місця лікаря головному лікарю КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мелітопольської районної ради Запорізької області» Олені Твердій.

За співпрацю та допомогу облдержадміністрації, а також її очільнику Костянтину Брилю подякував Мелітопольський міський голова Сергій Мінько. Він підкреслив, що місцева громада є дуже активною у реалізації реформи децентралізації влади, і також вручив сертифікат на нове медобладнання. Крім цього, сертифікат на медобладнання вручив і голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич. Він наголосив, що відкриття нової амбулаторії стало можливим насамперед завдяки ініціативам Президента України Петра Порошенка. Раніше місцеві жителі обслуговувались у ФАПах сусідніх населених пунктів. Проте громада не побоялася втілити в життя давню мрію про відновлення власної амбулаторії. А влада держави та області підтримали цю ідею.

Подякував за співпрацю почесним гостям і Новенський сільський голова Валентин Бутенко.

Після урочистостей присутні гості та місцеві жителі оглянули приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини з кабінетами та обладнанням. У приміщенні є також житло, призначене для майбутніх працівників амбулаторії.

Реконструйована амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Нове розрахована на обслуговування шести населених пунктів: сіл Нове, Данило-Іванівка, Тащенак, Садове, Піщане, Зелене, де чисельність населення становить 2743 особи, з них 433 дитини. При амбулаторії функціонуватиме п’ять ліжок денного стаціонару. Завідувач амбулаторії с. Нове Михайло Партас закінчив Кримський державний медичний університет у 2014 році та після проходження інтернатури з 2016 року працює в амбулаторії. Згідно з проектом в амбулаторії виконано капітальний ремонт фундаменту, стін та покрівлі приміщення; замінено вікна та двері; замінено систему опалення на більш сучасну та енергозберігаючу; відновлено системи водопостачання та каналізації; придбано меблі та сучасне обладнання; здійснено озеленення прилеглої до амбулаторії території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: