circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У міському діалізному центрі готують до відкриття оновлені додаткові зали

22.12.2020, 18:20

text
Поділитися:

Відділення нефрології та діалізу працює вже 3 роки. Там діють 25 місць для проведення процедури переливання крові. Отримують допомогу 185 пацієнтів з нирковою недостатністю. Їхній вік — від 18-ти до 80-ти років. За словами медиків, до відкриття нових залів лікарі змушені приймати хворих у чотири зміни. Але тепер ця проблема буде вирішена.

Кількість пацієнтів, яким потрібен діаліз, не зменшується. Щороку додається з півсотні нових. Трансплантацію вдається дочекатися лише одиницям. Тому чимало людей змушені лікуватись пожиттєво. Для проведення діалізу тут підготовлені три зали. В одному вже облаштували 5 місць, встановили відповідне обладнання. А загалом тут планують облаштувати 15 додаткових місць.

У Запорізькому міському діалізному центрі кажуть: в майбутньому, за потреби та можливості, будуть готові приймати пацієнтів і з інших міст і областей.

Свого часу на облаштування діалізного центру з міської скарбниці спрямували понад 10 мільйонів гривень. На ремонт і медобладнання додаткових діалізних залів з міського бюджету не надали жодної копійки. Кошти на це забезпечив спонсор. А за рахунок міської програми охорони здоров’я з бюджету виділяються гроші на супровідні препарати. Також передбачається й підвезення пацієнтів, які не в змозі самостійно пересуватися й дістатися центру.

Наразі проблема для центру лише одна — нестача кадрів. Але над вирішенням цього питання вже працюють.

Також міський голова наголосив: пацієнти, які потребують діалізу, отримують допомогу безплатно. Вона забезпечується Національною службою здоров’я. Але встановлений тариф нижчий від реальної вартості процедури діалізу. І цю різницю місто змушене буде компенсувати за рахунок власних коштів, якщо держава не збільшить тариф для НСЗУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: