circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У містах та районах Запорізької області розгорнуть додаткові ліжка для хворих на COVID-19

18.11.2020, 07:54

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Віталій Боговін провів термінову обласну селекторну нараду з головними лікарями медичних закладів, головами районних державних адміністрацій та головами об’єднаних територіальних громад щодо розгортання додаткових ліжок для лікування хворих на COVID та забезпечення лікарень киснем. У нараді також взяли участь заступники голови Олена Теряєва та Віталій Тишечко, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, в. о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марина Воловик.

Учасники наради обговорили епідемічний стан на території Запорізької області, проаналізували використання ліжкового фонду у лікарнях та стан забезпечення закладів охорони здоров’я, визначених для надання допомоги хворим на COVID-19, медичним киснем.

Як повідомив Віталій Боговін, епідситуація в області і в країні в цілому залишається напруженою:
– Ми маємо готуватися до всіх можливих сценаріїв розвитку епідситуації. Зокрема, ми маємо бути готовими до розгортання тимчасових госпіталів у спортивних школах та санаторіях для лікування хворих. Лікарні мають бути готовими приймати хворих та надавати їм необхідну допомогу. Тому кожна територія повинна розробити план розгортання додаткових ліжок та опрацювати питання оснащення ліжок киснем, – зазначив Віталій Боговін.

Олена Теряєва наголосила, що вже кілька днів поспіль Запорізька область б’є антирекорди по кількості захворілих. Запорізька область має один з самих високих темпів розповсюдження захворювання серед інших регіонів України. На сьогодні перевищення базового рівня захворюваності мають всі 25 адміністративних територій. Показник захворюваності складає 531 на 100 тисяч населення. В області на сьогодні розгорнуто 1786 ліжок, їх заповненість становить 60-64%. Щодня у медичні заклади госпіталізуються від 40 до 70 хворих.

– План розгортання додаткових ліжок ми маємо опрацювати сьогодні-завтра. Планується додатково розгорнути 50% від усього ліжкового фонду області, крім спеціалізованих ліжок, а це загалом повинно скласти 4072 ліжка. Кожна територія повинна подбати про своїх мешканців та вирішити питання розміщення хворих, – відзначила Олена Теряєва.

У разі додаткового розгортання ліжкового фонду медичні працівники повинні пройти підготовку та навчання для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: