circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У ОБСЄ задоволені станом запорізьких укриттів

30.07.2019, 07:08

text
Поділитися:

Представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) Дарлін Джексон та Мирослав Брозман побували в кількох сховищах міста та побачили, в якому вони стані.

На сьогодні належним санітарно-гігєнічним і технічним нормам відповідають 118 найпростіших укриттів міста, які забезпечують можливість безперервного в них перебування 122 тис. осіб впродовж 48 годин. Всі оснащені запасами води, засобами пожежогасіння, надання невідкладної медичної допомоги, місцями для сидіння та шанцевим інструментом. Ще 1950 підвальних приміщень розраховані на короткочасне перебування.

Представники місії ОБСЄ оглядини почали з найпростішого укриття, розташованого у будівлі ЗНВК «Освіта», що у Шевченківському районі (вул. Пархоменка, 19). Його площа 544,6 кв. м, одночасно знайти прихисток там зможуть 680 осіб. У мирний час захисна споруда слугує майданчиком для занять з предмету «Захист Вітчизни» – тут облаштований стрілецький тир.

– Це приміщення слугуватиме схованкою на випадок збройного конфлікту. Тут вмонтована проточна вентиляція. У разі необхідності сховатися зможуть і жителі сусідніх багатоповерхівок, – зазначила директорка ЗНВК «Освіта» Світлана Шендрик.

Відвідали й протирадіаційне укриття, яке знаходиться в підвалі філії концерну «Міські теплові мережі» у Вознесенівському районі (вул. Адмірала Нахімова, 4а). Площа об’єкта – 163 кв. м, місткість – 150 осіб з числа працівників підприємства. Саме стільки людей одночасно заступають на зміну.

Перевірили й готовність об’єктів підприємницької діяльності, зокрема відведені під укриття підвали закладів громадського харчування.

– Такого роду приміщення теж можна задіювати у якості сховищ. Вони зараз повністю пристосовані: тут є місця для сидіння, вода, санвузли. Тож упродовж 48 годин, якщо виникне така необхідність, цілком можна протриматися і перечекати, – сказав радник міського голови Валерій Еделєв.

Предствники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ схвально відгукнулися про побачене. Перевірку налаштовані продовжити, запланували відвідати ще кілька місць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: