circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Приморському районі встановили дошку на честь солдата УНР

06.12.2018, 10:45

text
Поділитися:

З нагоди Дня Збройних Сил України на будівлі школи у с. Юріївка Приморського району встановлено інформаційну дошку на честь солдата армії Української Народної Республіки, уродженця села Савелія Курмича Хрустяка.

Про видатного земляка відомо небагато. Він народився 5 грудня 1895 року, з дитинства працював на землі, можливо, закінчив кілька класів церковно-приходської школи. У 1919 році Савелій вступив до армії Української Народної Республіки, воював проти більшовиків та денікінців, був інтернований у польському таборі для військовополонених. Попри важкі поневіряння молодий патріот без вагань приєднався до Другого зимового походу українського війська.

Савелій Хрустяк служив у обозі 1-ї бригади 4-ї Київської дивізії. Після розгрому наших загонів біля с. Малі Міньки він потрапив до більшовицького полону та разом із 358 побратимами був розстріляний 22 листопада 1921 року поблизу містечка Базар на Житомирщині.

На важливості збереження пам’яті про українських патріотів під час урочистостей з нагоди відкриття меморіальної дошки наголосив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив: «Завдяки політиці Президента та Уряду ми повертаємо справжню українську історію, відновлюємо сторінки боротьби за нашу свободу сто років тому. Активну участь у цих історичних подіях брали жителі Запорізького краю. Наш обов’язок сьогодні – не повторити помилок минулого, укріплювати Українську армію, дбати про оборону нашої держави».

Кандидат історичних наук, керівник дослідницького центру «Спадщина» Юрій Щур акцентував увагу на важливих життєвих виборах Савелія Хрустяка. Першим було рішення визволяти рідну Україну замість того, щоб жити в Польщі або поїхати далі на Захід. Друга життєва дилема постала перед ним вже у чекістських катівнях – зрадити Україну, піти на службу до червоних або померти. Наш герой обрав безсмертя…

Зі словами подяки нашим захисникам усіх часів до присутніх звернулися заступник голови Приморської райдержадміністрації Маріанна Олеля та сільський голова Сергій Трофименко. Пам’ять полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів, прозвучали патріотичні вірші у виконанні школярів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: