circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Приазовському районі урочисто відкрили вітроелектростанцію

01.11.2019, 12:46

text
Поділитися:

Сьогодні, 1 листопада, у Приазовському районі відбулося урочисте відкриття Приморської вітроелектростанції II. Урочистості присвячено завершенню будівництва останньої черги вітропарку.

Приморська ВЕС – одна з найбільших в Україні (нарівні з Ботієвською ВЕС). Складається з двох черг будівництва по 100 МВт. Кожна черга – це 26 вітротурбін (разом 52). Будівництво станції починалося у 2011 році, але в 2014 році було призупинено. Проєкт відновлено в 2016 році. Будівництво I черги стартувало в січні 2018, ІІ черги – в листопаді 2018.

З березня 2019 року вітротурбіни ВЕС у порядку поступового введення в експлуатацію почали підключатися до об’єднаної енергетичної системи України для генерації «зеленої» електроенергії.

На ВЕС встановлено вітротурбіни 3.8-мегаватного класу виробництва компанії General Electric.

На Приморській ВЕС уперше в Україні використано інноваційну технологію «цифрова підстанція». Таким чином вітроелектростанція стала майданчиком для реалізації цифрових технологій в енергетиці та зразком для подальшого проєктування вітроелектростанцій в Україні.

В урочистому відкритті Приморської ВЕС II взяли участь голова облдержадміністрації Віталій Туринок та заступник голови облдержадміністрації (стажування) Володимир Тарасенко.

Очільник області привітав колектив компанії, а також усіх жителів області із запуском Приморської ВЕС.

− Мені дуже приємно сьогодні бути присутнім на відкритті другої черги Приморської ВЕС. Це 200 МВт енергії в дії. На сьогодні ДТЕК є справжнім лідером в освоєнні альтернативної енергетики, впровадження якої є стратегічно важливим для регіону та України. Адже ми зможемо менше використовувати вугілля, станемо більш енергетично незалежними, − зазначив у своєму виступі під час запуску ВЕС Віталій Туринок.

За значний внесок у забезпечення реалізації вітроенергетичних проєктів та з нагоди відкриття другої черги Приморської ВЕС очільник області вручив грамоти облдержадміністрації працівникам ТОВ «Приморська ВЕС-2»: Денису Мирошенкову та Олені Зесенко.

Важливість розвитку альтернативної енергетики в Україні також відзначив у своєму виступі генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

− Десять років тому було прийнято рішення про будівництво пілотної Ботієвської станції. Це стало першим кроком, щоб Запорізька область стала лідером вітроенергетики в країні. Майбутнє – за зеленою енергетикою, і відкриття ВЕС − це успішне завершення міжнародного проєкту. Такі великі проєкти ми продовжимо реалізовувати в Україні, це гідний приклад сучасної чистої зеленої енергетики, − наголосив Максим Тимченко.

Як працює Приморська ВЕС, учасники урочистого заходу мали можливість дізнатися особисто та детально. Для всіх охочих була проведена екскурсія по вітроелектростанції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: