circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У селі під Запоріжжям виявлено африканську чуму свиней

01.08.2018, 14:21

text
Поділитися:

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, 26.07.2018 біля одного з домогосподарств жителя с. Річне Запорізького району виявлено рештки подвірного забою свиней та три трупи поросят невідомого походження.

Спеціалісти Держпродспоживслужби виїхали на місце події та відібрали патологічний матеріал для лабораторного дослідження. Рештки подвірного забою свиней і трупи спалені в ямі глибиною більше 2 м, проведено дезінфекцію.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини виділено вірус та встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

З метою ліквідації та недопущення розповсюдження АЧС відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней прийнято рішення вважати інфікованим об’єктом місце виявлення трупів свиней – с. Річне. Також затверджено план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

Спеціалістами Держпродспоживслужби проводяться заходи відповідно до чинної інструкції щодо ліквідації захворювання в осередку виникнення та недопущення розповсюдження збудника АЧС, а також епізоотичне розслідування з метою встановлення причини виникнення захворювання.

Фахівці Держпродспоживслужби нагадують основні заходи з профілактики АЧС: власникам особистих підсобних, а також фермерських господарств слід утримувати свиней у свинарниках без вигулу та контакту з іншими тваринами, оскільки чужі свині, інші тварини, хижі птахи, звірі, собаки й коти можуть бути переносниками вірусу. Не можна купувати живих свиней у місцях несанкціонованої торгівлі без ветеринарних супровідних документів, що підтверджують благополуччя місця вивезення свиней, не слід завозити тварин з інших районів без узгодження з Держпродспоживслужбою. Продаж живих свиней необхідно здійснювати тільки у спеціально відведених місцях після їх клінічного огляду ветеринарним фахівцем з обов’язковою термометрією та видачею ветеринарної довідки або свідоцтва. Також заборонено згодовувати свиням харчові відходи без термічної обробки, а також відходи, що містять свинину чи продукти забою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: