circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Січовому колегіумі відкрили музей робіт видатної запорізької вишивальниці Валентини Харлової

02.08.2017, 11:07

video text
Поділитися:

Її називають берегинею українських традиції. Майстриня Валентина Харлова все своє життя присвятила вишиванню. Цього її навчила мама. Жінка рано стала сиротою і виховувалась у дитячому будинку. Саме вишивка стала її згадкою про рідний дім. У віці вісімдесяти років Валентина Гаврилівна відкрила власний музей. Вишивки для нього збирала декілька років. Серед них рушник під назвою «На Великдень, на соломі», присвячений одному з віршів Тараса Шевченка.

На рахунку Валентини Гаврилівни більше трьох тисяч робіт. Вона не тільки виготовляла рушники, а й вчила цьому мистецтву інших. Жінку декілька разів  кликали переїхати закордон, проте, як сама каже, вона ніколи не покине Україну. На відкриття музею прийшли добрі друзі майстрині. Розповідають, її вишиванки унікальні.

Роботи Валентини Гаврилівні стали окрасою не тільки Запоріжжя, а й всієї країни. Валентина Гаврилівна одягнула в національне вбрання й президентів України. За це неодноразово отримувала нагороди, зокрема від кабінету міністрів. Про майстриню навіть написали в золотій енциклопедії жінок України.

Зараз Валентині Гаврилівні хочуть присвоїти звання почесної громадянки Запоріжжя. Адже саме рідному місту майстриня подарувала безкінечну кількість робіт. Про свою творчість каже, головне розуміти мову рушників. Аби кожна ниточка на білій скатертині – заговорила.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: